Citytonians - O kapele | Bandzone.cz

Citytonians reggae-dub / Ostrava

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • 7. července 35 stupňů ve stínu
    Nezařazeno
  • Eye Contact
    Nezařazeno
  • High meditation
    Nezařazeno
  • Ilegal herb
    Nezařazeno
  • Maui Waui
    Nezařazeno
  • Na kole ulicí pádit
    Nezařazeno
  • Place fi di bass
    Nezařazeno
  • Summertime in the city
    Nezařazeno

Členové skupiny

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Bio a historie

"Krátká historie" :
Původní Trouble Gang
Kapela Trouble Gang vznikla někdy kolem roku 2000 na troskách rozpadlé neumětelpunkové formace Psychická Labilita. Shodou okolností došlo ve stejné době ke změnám, personálním i zvukovým v kapele Degradace, se kterou byl vždy osud původního Trouble Gangu tak nějak provázán. V česku bylo tenkrát SKA a reggae kapel, co bys na prstech jedné ruky spočítal, kvalitní punkrock nebo Oi se tak nějak opět probíral z letargie, navíc v Ostravě se nedalo o nějaké scéně vůbec mluvit, proto na plakátech propagujících jakýkoliv punkový koncert v Ostravě a okolí figurovaly vždy nápisy Degradace a Trouble Gang, stejně tak tyto kapely často vystupovaly bok po boku po celé republice.
V původní sestavě TG hrál na baskytaru Jolana s hliníkovýma strunama Lenin, na různě poskládané bicí se šroťákem bez sturnění Lulu, na kytaru aka přerostlé housle Lukáš a na jediný obstojný šestistrunný (většinou) nástroj Houmí. Poslední dva si taky často nechávali dát šlehu od probíjejícího mikrofonu. Vše zapojeno přes jedno kombo, a nějakou pochybnou hifivěž. Se zkušenostmi s nástroji na úrovni mírně pokročilý začátečník a zkušenostmi v oboru SKA a reggae pramalé, dala kapela do kupy 6 kousků ve svižnějším tempu, se kterými vystoupila na minifesťáku ve Frýdku. Lidem se to docela líbilo, čili byli asi víc ožralí než Houmí nebo měli větší horečku než tenkrát Lukáš a blouznili. Ale evidentně neměli nohu na maděru jako tenkrát Lenin a to potěšilo. Druhá akce už taková hitparáda nebyla – na akci do hospody vedle zkušebny skoro nikdo netrefil a zvukaři se oslovení piča a čurák taky moc nelíbilo, navíc po Vagabundově velké sýrové loupeži už šlo do tuhého.
Brzy vzniká první nahrávka – na starý kazeťák TG nahrává několik songů pro Kabanose (Operace Artaban) a dochází ke slavnému Brněnskému koncertu (snad street Kids ?), kdy se díky Hitlerovým narozeninám ocitá TG na několik vteřin live v hlavních událostech TV Nova.
Někdy v březnu 2001 dochází k nahrání prvního alba, Kdo je kdo, které kapela absolvovala – jak jinak- s Degradací. Ovšem na rozdíl od Degradace, členové TG zahrabali nahrávku 3 metry pod zem na tajné místo, kromě jedné nejmenované členky, která ji věnovala babičce.
Nejvýznamnější etapa TG začíná rozšířením kapely o dechovou sekci. Jako první přichází s trombonem Marcello (dj OstravSKAband), který ukecává trumpetistu Hadra. Na chvíli se objevuje Petr s klarinetem a saxofonista Pavel. Dechová sekce úplně změnila přístup ke hraní a 8 rozlazených nástrojů na koncertě se prostě musí zažít. 8 lidí taky víc vypije. Díky Marcellovi dochází k propojení TG se SKA, reggae a latino scénou kolem OstravSKAband, Coltcha United atd, která fungovala celou dobu tak nějak odděleně-vzájemně o sobě nevěděli. Prostřednictvím Marcella rovněž dochází ke znovuzrození kapely The Neunikneš, která angažuje Lukáše, co by druhého kytaristu.
Vzniká další nahrávka – song 2 tone gangsters. Nahrávání probíhá již v důstojnějším prostředí, ale opět na jednu stopu, což je v osmi lidech, kteří si navíc vymysleli něco, co mají problémy zahrát opravdu šichta. Nahrávka putuje opět ke Kabanosovi, který ji začleňuje do komplilace Street Kids. Problém s přílišnou délkou songu (kolem 5min) chtěl tenkrát Kabanos řešit radikálním střihem, leč jedna nejmenovaná členka TG jej naštěstí přesvědčila o opaku a song je na CD zachován celý.
Kapele nastávají zdánlivě nekonečné prázdniny. Koncertuje se po celé republice, rozdávají se rozhovory, pivo teče proudem, jezdí se na Slovensko, kde TG v Trenčíně nachází pomalu druhý domov. Přichází pozvání na legendární Anti fest . TG doprovází spoustu kapel (z těch zajímavějších třeba CzizmaSKAndúr z Maďarska). Nové songy POMALU nabírají na kvalitě, navzdory tomu, že se často více pije, než hraje. Život je zkrátka jedna velká SKA party (alespoň pro ty nepracující)).
Rozpad kapely se dá vysvětlit asi různými hudebními směry, které se jednotliví členové snažili prosazovat. Mohlo to někdy léta páně 2002 – 2003 ? A najednou bylo vše jinak. Houmí nahrazuje Lukáše v The Neunikneš, Marcel, Pavel a Lukáš se pokoušejí rozjet trad Ska, jazz, reggae projekt, leč neúspěšně. A najednou už se jen pije. Krátce vzniká reggae – dub projekt, kdy se v plesnivém sklepě klubu Lennon schází Ged (djembe), Mario (djembe), Rudee z Degradace (basa), Mirka (klávesy), Čuryna (bicí), Lukáš (kytara) a Ruml z Coltcha United (občas všechny nástroje, mikrofon a schopný dirigent )) Ve zkušebně není nikdy nouze o kvalitní višňový nápoj a svatou bylinu, tudíž nevzniká žádný konkrétní song, za to několik hodin a kazet s nekonečnými DUB jamy. Lukáš po té úplně obrací a připojuje se k Degradaci, co by druhý kytarista, ale po roce odchází a věší muziku na hřebík. Jedinými aktivními členy původního TG zůstávají Houmí s Marcellem, oba jako členové The Neunikneš jejichž věhlas roste.
Trouble Gang nemá, kromě 2 Tone Gangsters na kompilaci Street Kids, žádnou oficiální nahrávku. Odehraných má za sebou přes 30 koncertů po celé republice i na slovensku, pár rozhovorů v zinech. Zanechává za sebou davy plačících fanoušků, zneuctěných žen, nasraných zvukařů a hudebníků kroutících hlavami s památnou větou:“hoši bylo to super, všechno úplně rozlazené, ale super“
Sestava:
Lulu – bicí
Houmí – kytara, zpěv
Lenin – bass
Lukáš – kytara, zpěv
Marcello – trombon
Peťa – klarinet
Hadr – trubka
Pavel – tenor sax

2014 reunion – Troublegang Urban Reggae
Někdy v letech 2009-2010 lze opět zaslechnout záchvěv bass culture v Ostravě prostřednictvím hudebníků. Rudee (Degradace) a Lukáš dávají dohromady projekt Rankin´Youths, který vlastně dodnes pořádně nespatřil světlo světa. Během více než dvou let nahrávají 3 songy, tentokrát již na stopy ve studiu v sestavě: Rudee: baskytara, bicí, perkuse, efekty a Lukáš: kytara, bicí, perkuse, melodica – jedná se v podstatě o pokus o early reggae s pořádným DUB nádechem. Pro časovou vytíženost ale spolupráce dále nepokračuje.
Houmímu stejně jako Lukášovi už delší dobu nestačilo jen vzpomínat na ty „staré časy“. Možnost hrát zase milovanou muziku je hlodala delší dobu, až v prosinci 2014 dochází k první zkoušce u Lukáše doma. Zkouší se reggae verze původních TG songů. Jako baskytaristu nešlo oslovit nikoho jiného než Petra Klimana (The Neunikneš), čímž se uzavírá kruh provázanosti kapel TG, Degradace a The Neunikneš. Na post bubeníka přichází Drak ( Sultan Soliman a další). Původní myšlenka a plán je jít si pro zábavu jednou týdně zahrát a nahrát něco obstojného, potěšit přátele, bývalé fanoušky a připomenout se těm, co už zapomněli. Zvukově se kapela snaží usadit na vlnách karibského moře. Čerpá ze všeho od SKA, early reggae až po dub, dancehall, ale nebojí se ani sem tam zaexperimentovat. Občas tak zpoza dveří zkušebny zazní třeba i osmdesátkové disco. Základní forma (kytary, bicí, baskytara) se nahrává jako za starých dobrých časů na Jamaice i v Přívoze na jednu stopu. Další vychytávky (klávesy, perkuse, melodika, zpěv – časem snad i trombon) už se dohrávají. Nejde ani tak o kvalitu, jako o zábavu. Předělávání starých TG songů se proměnilo ve vytváření nových a brzy snad TG v nové hvězdné sestavě po 2 letech slibování (sami sobě) něco vydá : ) Nová historie se píše teď. . .
Současná sestava:
Klimanek – Bass
Houmí – kytara, zpěv
Drak – bicí
Lukáš – kytara, klávesy, melodika zpěv
. . .a časem snad ten Marcello T-bone