Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.
Kytarista, básník, textař, trochu skladatel, organizátor koncertů a koordinátor hudební zkušebny Kikstart v Opavě, pokud máte kapelu a nemáte kde zkoušet, neváhejte mě kontaktovat!
ICQ: 321013748
Rozhovory v novinách se mnou:
http://pravednes.cz/#!about-GrunerVit
Moje diskografie: |
Moje vybavení:
Orange Dark Terror 7/15W
Pro ty, kteří mají povědomí, co je značka Orange zač, není třeba dlouhého vysvětlování. Prvotřnídní zvuk za velice přijatelnou cenu! Se svými 15 lampovými watty s přehledem utáhne všechny kluby aniž by byla potřeba přizvučovat. Zesilovač je nekompromisní vůči ostatním vybavení. Pokud kytara a box nestojí za to, celkový výsledek bude špatný. Velice si sedí s uzavřeným 4x12 repoboxem Marshall 1960 s repro Vintage 30. Člověk, který si chce zakoupit tenhle luchbox musí předem vědět co od aparátu chce. Je to jednokanál, takže krystalicky čisté zvuky jsou utopie, častečně lze docílit pomocí volume poťáku na kytaře. Na druhou stranu s aktivními snímači stačí gain vytočit na 12 hodin a zvuk v lazení Dropped C připomíná přístávající letadlo! Fakt labužnický zážitek. Síla a zárověň pro někoho možná slabina spočívá ve velice úzkém spektru využití. Pro virtuose, kteří během koncertu potřebují více zvuků, to není vhodná koupě. Nicméně pro moderní tvrdou muziku jako stvořený!
Kytaru jsem zakoupil na konci léta 2007. Podle výrobního čísla je vyrobena v Číně. Při prvním ohledání jsem nenašel žádné řemeslné nedostatky. Kytara hraje na suchno hodně nahlas a po zapojení je znát charakter mahagonového dřeva, korpus není dutý, celý nástroj váží 4,5 Kg. Po zapojení do aparátu hraje velice dobře má dlouhý sustain a reaguje na pravou ruku. Nedostatkem snímačů bylo napískávání, které se časem zhoršovalo při větším zkreslení, což bylo hodně nepříjemné. Protože jsem příznivcem moderní muziky, vyměnil jsem snímače za aktivní EMG a rozdíl byl hned znát, kytara se posunula o dvě třídy výše. Mezi další úpravy patřilo vyměnění úchytek na řemen za straplocky Dunlop s širokým popruhem, od té doby mi kytara nepadá z řemenu a nebolí mě záda. Poslední věc, kterou jsem si nechal vyměnit byl ořech. Místo původního plastového jsem si nechal udělat ořech z hovězí kosti a tón se o hodně projasnil a zkonkretizoval. Tahle investice stála 300 Kč a určitě se vyplatila. Kytara sice není lepší jak Gibson ale chybí ji k tomu sakra málo. Originální Les Paul se vyplatí kupovat opravdu když chcete mít na té hlavici logo Gibson, jinak ta cena neodpovídá té kvalitě a rozdílu mezi cenou Gibson a Epiphone. Kytara v základu stála 12 000 Kč + 4.500 Kč snímače + 700 Kč straplocky + 2000 Kč kufr + 300 Kč řemen + 300 Kč ořech je dohromady 19.800 Kč. Za tuhle cenu novou kytaru Gibson nekoupíte, nevíc když se ty nejlevnější dělají duté. Nj, ale Gibson je Gibson, stejně si ji jednou koupím ať můžu machrovat. XD
Bývalé kytary
ESP-LTD MH350FR | Washburn WD10SCE |
Squier by Fender Deryck Whibley Telecaster | Behringer Stratocaster |
Nástrojové obsazení:
Zpěv
|
|
Nástrojové obsazení:
Kytara,
Scream
|