I MISS HEROES aktualizace denně! - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

I MISS HEROES aktualizace denně! 15 let / Ostrava city!

Playlist je prázdný :(

Fanoušek I MISS HEROES aktualizace denně! si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Blog

RECEZE - BREAKING BENJAMIN / by El Shneko Martinez/

BREAKING BENJAMIN-Dear Angony

All right guys, here it come. První recenze pro sekci Rock je na desku od kapelky z Wilks Barre,Usa - Breaking Benjamin, která na rockovém nebi sídlí už hezkých pár let. Po úspěšných deskách Saturate (2002), We are not alone (2004)

a Phobia (2007), přišla, v roce 2009,  s deskou Dear Angony.

Dear Angony vyšla po dvouleté pauze,kdy se kluci dávali dohromady z ponorky a alkoholových a psychických problémů zpěváka Burnkleye.

Proto je i její obsah daleko ostřejší a tajemnější než předchozí nahrávky.

Je to i tím, že desku produkoval David Bendeth, který má na svědomí mj. alba od Killswitch Engage.

Dear Angony mi připadá jako den v Burnkleyho životě. Začíná ponurým ránem a končí optimistickým večerem při svíčkách a dobrém vínu. Je plná skákaček, romantiky i depresí.

Songy jako Crawl nebo Lights Out, jsou jako noční projížďka autem s pistolí na sedadle spolujezdce. Za to třeba Withyou je jako ráno po prokalené noci, kdy se chlap budí vedle osoby, kterou včera potkal a v hlavě přemýšlí, jestli své ženě říct pravdu, nebo ne. Finále jen dokresluje východ slunce s krabičkou cigaret a oceánem - I will not bow.

 Ale abych kluky nevychválil až moc. Deska po několikátém poslechu dává dojem tuctového rázu. Benjamin se sice snaží vykřičet srdce, ale ani to moc nepomáhá. Kytary Vám po chvilce přijdou,  jako kopírka starých Nickelback. Největší devízou kapely jsou bicí. Chad je výborný muzikant a svým hudebním uměním kapelu nesmírně obohacuje. 

Každopádně je vidět krok napřed od předchozích alb. Burnkley se nechal při posledním rozhovoru slyšet, že ta příští deska bude úplně něco jiného, než doposud.

Možná se dočkáme ucajdaných slad´áků pro 16.leté slečny. Nebo čistého crossoveru zabaleném v krabici s hardcorem?

Myslím si, že se máme každopádně na co těšit…

Officialni Web : http://www.shallowbay.com/

Myspace : http://www.myspace.com/breakingbenjamin

Youtube :http://www.youtube.com/user/breakingbenjaminofcl?blend=1&ob=4

REPORT -ŽIVOT MEZI KNIHAMI / by Weka /

 

Další výstava, kterou jsem navštívila nese název ŽIVOT MEZI KNIHAMI

 ( 22.10.2009 – 31.1.2010 )

 

      Tato výstava se koná ke 100. výročí úmrtí významného brněnského knihaře Jindřicha Svobody. V jeho plodném životě se promítá příběh české knižní vazby celého minulého století. Výstava nabízí divákům neskutečnou podívanou na jeho úžasnou práci. Jako knihař začal pracovat v polovině dvacátých let, mezi nejlepší se dostal v roce 1935 a na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let se nejen věkem, ale hlavně zkušenostmi stal mistrem ve svém oboru.

Vazač knih, který se vyučil v otcově maloměstské dílně, se vypracoval mezi přední české knihaře. Svou tvorbou inspiroval rozvoj knižní vazby u nás až do své smrti.

Na této výstavě můžeme shlédnout například knihy jako jsou Benvenuto Cellini - vlastní životopis, Bohuslav Ryenek - Odlet vlaštovek, Petroniovo -  Satyrikon,Honoré de Balzac - Neznámé veledílo, Nikolaj Vasilijevič Gogol - Večery na dědince nedaleko Dikaňky. Tato díla jsou jen malým zlomkem toho, co můžeme na této výstavě vidět. Mne osobně nejvíce zaujalo zajímavé zpracování knižní vazby mého oblíbeného autora Allana Edgara Poa - Zlatý skarabeus. Tato kniha se mi vryla do paměti, protože na titulní straně byla zlatem vysázená lebka  a všechno, co se třpytí , mé oko velice zajímá.

 

Pokud se do Brna opravdu vydáte, doporučuji samozřejmě i tuto výstavu, protože sídli v téže galerii, pouze o patro výš než  pan MuchaJ

REPORT - ALFONS MUCHA / by Weka /

ALFONS MUCHA - Český mistr Belle Epogue

recenze na výstavu v Brně (16. 10. - 24. 1)

/ by Weka /

                                   Při mé poslední návštěvě Brna mi bylo potěšením navštívit dvě skutečně zajímavé výstavy, které ve mě zanechaly velký dojem a proto bych se s Vámi chtěla o své zážitky podělit.

            Začnu tedy s výstavou, která podle mého názoru nemá v ČR konkurenci a středoevropskému návštěvníkovi půjdou z toho všeho oči kolem, alespoň pokud se týká díla Alfonse Muchy. Po rozsáhlé výstavě, která proběhla ve Vídeňském Belvederu se Mucha představuje tentokrát v Brně v Moravské galerii. Tato výstava v Brně má navázat na velice úspěšnou expozici,  která se uskutečnila v Budapešti 20. března a zájem návštěvníků byl tak veliký, že přesáhl počet 75 000. Pořadatelé počítali s velkou návštěvností i u nás a snažili se, aby počet děl byl ještě rozsáhlejší, než v již zmiňované Budapešti.

           Od smrti zakladatele uměleckého secesního plakátu a jednoho z našich nejslavnějších umělců Alfonse Muchy uplynulo 14. července letošního roku sedmdesát let. K tomuto významnému výročí se rozhodli představitelé Moravské galerie, Uměleckoprůmyslového musea v Praze a Nadace Alfonse Muchy uspořádat v Brně ojedinělou výstavu, která by měla uchvátit každého návštěvníka. Jméno Alfonse Muchy (1860 - 1939) má většina z nás spojeno s krásnými secesními plakáty s vyobrazením herečky Sarah Bernhardtové. Jsou zde k vidění nejslavnější plakáty, jako například Dáma s kaméliemi nebo Gismonda. Tyto dva nejslavnější plakáty byly vytvořeny v době, kdy byla Sarah na vrcholu své herecké kariéry. Muchovy práce pro tuto krásnou herečku si dodnes uchovávají kouzlo její osobnosti a přivádějí k varu tisíce obdivovatelů po celém světě. Právě probíhající výstava v Moravské galerii v Brně Vás ale přesvědčí, že tato sbírka Muchových prací má opravdu daleko širší význam.

           Mucha zde představuje také reklamní či výstavní plakáty, můžeme shlédnout i ilustrace, kresby, obrazy a fotografie. Pro opravdové Muchovy fanoušky je zde také připraven náhled

do umělcovy osobní korespondence nebo návrhy papírových bankovek. Na této výstavě je ke shlédnutí více než 150 děl, které představují jeho celoživotní tvorbu. Některá díla jsou zde vystaveny vůbec poprvé nebo po velmi dlouhé době..

             Díla jsou vybrány především z předních českých galerií, muzeí ale také z privátních sbírek. Moravské galerie také speciálně k této výstavě vydala katalog, který opravdu stojí za shlédnutí a při návštěvě galery shopu, si můžete vybrat z velkého množství suvenýrů, právě s tématikou Alfonse Muchy. Na první pohled mne zaujal zapalovač se Sarah Bernhardotovou, takže jsem neváhala a ihned zakoupila 3. Jeden pro sebe a dva do zásoby. Bylo zde velké množství deníčků, pravítek, propisek, a různých dalších věcí, až mě z toho přecházel zrak a nevěděla jsem co si dříve koupit. Jelikož jsem velký obdivovatel Alfonse Muchy, procházela jsem se po galerii téměř hodinu, s údivem zírala na díla a obrazy, které jsem snad nikdy neviděla  a nasávala atmosféru, která byla opravdu ,,Muchovská“. Na výstavě se mohlo i fotit, takže jsem si pečlivě vše zdokumentovala. Tato výstava byla opravdu unikátní a chtěla bych ji všem doporučit, protože seskupení takového množství významných děl se jen tak nevidí.

Výstava je rozdělena do několika místností, takže opravdu nebudete vědět , kam dříve skočit.

            Takže na závěr bych chtěla jen říct, že se mi výstava opravdu moc líbila a kdo ji ještě neviděl, ať neváhá a rozjede se do Brna, protože  stále ještě trvá a to až do 24. ledna. Brno je za humny a vlak jezdí každé dvě hodiny. Moravská Galerie se nachází na ulici Husova 18 téměř v centru Brna. Otevřeno mají od středy do neděla od 10-18 hodin