kittchen - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

kittchen Muž, 13 let / Doksy

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek kittchen si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.

Blog

Garage

Celý ten program se jmenuje ve skutečnosti Garage Band. S ním nahrávám všechno. A s vestavěným mikrofonem v počítači. Efekty, mixování, všechno je v Garage. Kde jinde? Jakože bych moh jít do studia? A za co? Jsem rozvedený a nemám žádné prachy. Hlavně díky takovým akcím, jako byla koupě počítače. Když jsem navíc nakonec zjistil, že na něj nejsou moc hry, připadal jsem si, s prominutím, jako kretén.

Ale objevil jsem Garage. A s tím jsem se zabavil.

Vždycky jsem měl totiž rád zvuky, vysvětlim to jindy, jestli jsem to už třeba nevysvětloval. Podívám se, zatím ukládám a pěkné velikonoce. Kohorty nadržených vesnických hochů se již pomalu budí, aby tiše vyrazily, plácat děvčata přes zadek spletenými větévkami. Popravdě řečeno, nevím, kam bych zašel. Anna je pryč a máma mi říká Vojto a myslí, že se tak fakt jmenuji. Nevím, kdo v se v jejím životě jmenoval Vojtěch. Možná nějaký její minulý syn, kterého prodala na orgány do Německa? Ha, ha.

Atomovky II

Když pak přišel internet a youtube, zjistil jsem, že mám spoustu skvělých materiálů nadosah. Třeba takovéhle video o přežití. 

Youtube Video K8SK28htqbgYoutube Video K8SK28htqbg

Anglicky bohužel moc neumím, ale líbí se mi, s jakou důvěrou se žena dívá na svého muže, když jí ukazuje knížku Survival Under Atomic Attack a když jí pak vysvětluje, co se dočetl. Videa na youtube jsem začal aktivně vyhledávat právě na svém novém počítači, už po rozvodu. A tenhle moment mne poprvé úplně dojal.

Také mě hodně baví postapokaliptické filmy. Naposledy mě opravdu zaujala Cesta podle knížky od Cormaca McCartneyho. Líbilo se mi, že je taková realistická, i když se tam přímo žádná atomová bomba neobjevila. Když jsem Cestu dokoukal, poprvé jsem začal přemýšlet o tom, jak by taková věc vypadala u nás. V krajině, kterou od dětství znám. A tehdy se mi začal v hlavě rodit hudební projekt, který v současné době dokončuji - Kittchen.

Víte, já si myslím, že ještě za mého života dojde k nějakému nukleárnímu konfliktu. Možná k nějakému malému. Někde v Indii, v oblasti, kterou ani nebudeme umět vyslovit. Ale může dojít i k nějakému globálnímu. Při tom obrovském množství atomových zbraní, které je všude ve světě, je to, alespoň podle mě, jenom otázka času a náhody. Už pár let mi tahle myšlenka nedá spát. Když mě občas v noci probudí hluk, prudce si sedám a sleduju, jestli za oknem uvidím rostoucí světelný záblesk. Zkoušel jsem si o tom povídat už s Annou, ale nechtěla. A tak teď, když mám spoustu času, pomalu lepím jeden nástroj k druhému, řádek po řádku smolím texty. Jako někdo sbírá známky, jako jiný lepí modely lodi v láhy. Já pomalu sestavuju příběh chlapíka, který si říká Kittchen. Už brzo to bude. Už brzo to bude hotové.

 

Atomovky I

Já vlastně nevím, co mě tak fascinuje na atomových bombách. Možná už je to někdy z dětství, když nám ve škole na branném cvičení rozdávali plynové masky a pláštěnky v krabicích s našim jménem. Chodili nám měřit obličej, aby ty masky seděly.

Vždycky jsem si představoval ty podzemní bunkry, jak se o nich často mluvilo, že jsou pod nemocnicemi a školami, a v nich jsou tisíce krabic s maskami pro všechny děti v Doksech. Myslel jsem na ty dlouhé chodby, trochu, jako ve sklepě, když se jde ke kočárkárně. Přemýšlel jsem o nich před spaním a často jsem pak usnul a zdálo se mi o těch tunelech. Jak jimi procházím, kdysi mi v tom snu někdo řekl, že se jim říká koridory a že když objevíte ten pravý, můžete projít do nějakého úplně jiného vesmíru. Spoustu snů jsem pak takové průchody hledal. V dospělosti jsem během nich často vstával z postele a chodil po bytě, dvakrát mě Anna chytla až venku, jednou mě našla ve sklepě.

Vždycky jsem si taky představoval, jak takový atomový výbuch vypadá a když se nějaký objevil ve filmu, hltal jsem to s očima dokořán. Třeba v Terminátorovi II, tam je taková výpravná scéna. Brzy mi bylo jasné, že žádné lehání nohama k epicentru a noviny přes hlavu, že to nemůže nikomu pomoci. Začal jsem sbírat výstřižky o atomových testech, před revolucí to šlo hůř, pak ale bylo všeho dostatek. Vedl jsem si sešit a tam si všechny obrázky nalepoval. Několik jsem si jich zničil lepidlem Klovatina. Nebyl jsme moc šikovný.