Kopýtko Galaktoza - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

Kopýtko Galaktoza Muž, 34 let / Znojmo

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Kopýtko Galaktoza si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Nejprovokativnější tvrzení

V roce 2012 je těžké provokovat. Dnešní lidi nerozdráždíte pornografií, ta je vystavená v každé trafice. Nerozdráždíte je násilím, existují spousty stránek s vražděním a mrzačením v zábavném videoklipu. Nenaštvete populaci ani hajlováním na veřejnosti. Spousta lidí vám bude tajně fandit, pokud budou opilí možná se přidají. Nejprovokativnějším tvrzením co znám, aspoň mezi lidmi mého věku, je prohlásit, že stahování je špatné.

Podle mě technický pokrok lidstva pohání nespokojenost. Kdyby pralidé byli ve svých jeskyních spokojení, tak teď v paneláku nesedím. Dnešní technika nám umožnila zadarmo se bavit čím chceme. Na internetu najdete hudbu, knížky, filmy, hry nebo videa. Když máte na výběr mezi dvěma cd jedno stojí 350 Kč a jedno je zadarmo. Volba je pro většinu lidí jasná a netýká se to jen hudby. Kdyby byly rohlíky zadarmo ke stažení, taky už mě v Lidlu nikdo neuvidí. Jenže co by to asi udělalo s jejich pekárnou? Díky snadné dostupnosti přestaly být hudba, knížky, filmy, hry nebo videa vzácným zbožím, ale zákon říká, že svou cenu mají.

Že porušujeme zákon, si už vůbec neuvědomujeme nebo je nám to jedno kvůli nízké škodě. Když si do prezentace stahujete fotku trápí vás, že ji někdo vyfotil a měli byste mu za ni zaplatit? Vadí vám umístit na svůj profil hudební video ke kterému nemáte práva? Nad tímhle se zamýšlí možná starší generace. Internet totiž změnil myšlení a chování většiny lidí. Jenže tím se systém financování tvorby obsahu, který byl nastavený pro jinou dobu, začal bortit.

Válka starého a nového světa
To co se v poslední době na internetu děje, je součást boje starého světa s novým. Starý svět spoléhá na tradiční masová média (noviny,televizi a rádio). Nový svět má internet médium, které všechny předchozí umí zastoupit. Zástupci starého světa jsou vlády zemí, které se ze své podstaty musí starat o dodržování zákonů, a zástupci firem, kteří mají na hudbu, knížky, filmy, hry nebo videa copyright. Nový svět reprezentují všichni lidé, kteří si zvykli sdílet informace a nedovedou si život bez sdílení představit. V první dekádě 21. století nejspíš vzniklo nové základní lidské právo. Právo na informace. Možná zažíváme předehru, možná už válku o začlenění tohoto práva do ústav většiny zemí světa. Za starý svět bojuje FBI, která zrušila server Megaupload, za nový hnutí Anonymus, které útočí na stránky institucí, jež se podílejí na pokusech cenzurovat internet.

Sopa a Pipa
Zbraně starého světa jsou zákony a instituce.
Nejsnazší by bylo internet zakázat. Jenže to si už netroufnou, proto se aspoň začali domáhat striktního dodržování zákonů. Sopa a Pipa jdou dva návrhy zákonů, které by umožňovaly americké vládě cenzurovat jakoukoliv internetovou stránku na světě, o které by vzniklo podezření, že umožňuje sdílet materiál chráněný copyrightem. A sdílení copyrightem chráněného obsahu by se stalo trestným činem.
Zbraně nového světa jsou lidé a proto zvítězí.
Striktní dodržování zákonů totiž nelze uplatnit, pokud je porušuje většina lidí. Když budete něco sdílet, zavřou vás. Takhle jednoduše to starý svět vidí. Ale kdo vás zavře? Policista, který nikdy nesdílí, jinak by se musel zatknout sám. Kdo vás bude soudit? Soudci jsou taky lidi a lidé stahují. Kdo vás bude ve vězení hlídat, když dozorci sami koukají během práce na videa na internetu. Starý svět prohraje. Zákony se změní. Lidé budou moct stahovat jako dosud. Svět se změní, jako v minulosti už milionkrát.

Jedna česká firma jménem Blata se zabývá výrobou malých motorek. Navrhují je, vyrábí a prodávají v mnoha zemích světa. Ve svém nejúspěšnějším roce 2003 vyrobili 20 000 minimotorek za rok. Půl roku po nich začala jedna firma v Číně prodávat na pohled úplně stejné minimotorky. Jenže levnější a vyráběli jich mnohem víc. Jen na evropský trh Čína dodala 100 000 minimotorek měsíčně. Trh se přesytil a firma Blata se dostala do ztráty 200 milionů korun. Jak by jste nazvali to co ta čínská firma udělala jinak než sdílení? Čínská firma s Blatou jejich výtvor sdílela. Stejně jako já sdílím s Mattem Groeningem novou sérii Futuramy. K tomu nový svět kráčí a podle mě je to špatně. Ale já jsem slabý a nemám sílu to změnit.

Ano otče, zhřešil jsem. Stahuji. Stahuji a stydím se za to. Umělecká díla se dnes už nečtou, neposlouchají a nekoukáme na ně. My je konzumujeme. Krmíme se jimi. A díky jednoduchosti stahování mám pořád hlad a nikdy ho nemůžu ukojit. Jsem jeho otrokem. Je to jako s ohněm. Přikrmováním se rozněcuje. Řešení nečekejte. Nemám ho. Pravděpodobně neexistuje. Takže mě omluvte, ještě jsem neslyšel novou desku The Maccabees.
The Maccabees Given to the wild rar