Olda Borovička drums, shaker, tambourine, backing vocals
Jan Volný bass, vocal
Jaromír Panáček guitar, vocal , backing vocals
František Tomášek accordion, vocal , backing vocals
Míra Wagner tenorsax, kazoo, vocal , backing vocals
David Macháček trombon, banjo, vocal , backing vocals
Tomáš Hádek harp, vocal , backing vocals
Ivan Foral vocal , backing vocals
Pepa Lábus vocal , backing vocals
Pavel Brunnhofer recitation
Pavla Stránská vocal , backing vocals
Natálka Řehořová vocal , backing vocals
z rozhovoru pro Rock & All
Kde jsou totemy a lvi
Jak vlastně vznikli Totems? Tak trochu „samospádem“?
Byl to největší samospád, co si umíš představit. V letech Třešňák bandu jsem se nastěhoval nad hospodu U prince Miroslava. Náhodou, řízenou hospodským Princem, se tam postupně sestěhovalo pár muzikantů a bubenice Pája Tábornice. Již nějaký pátek dole v hospodě fungovala čtvrteční setkání osady LSD, Lesy, Stráně, Dým. A jednou, při tradičním opileckém mydlení do kytar, Vlasta nanesl: „Zkusme založit osadní kapelu, napíšu texty.“ Všichni byli pro, ale nikdo Vlastu nebral moc vážně, protože u pivka se toho nažvaní... Nicméně druhý den volal, že napsal tři texty. Pak v neděli dodal ještě další čtyři. V hospodě jsme je následně znotovali a na osadě zapěli. Po kratším hospodském překřikování stran názvu byl jednomyslně přijat Vlastův návrh Totems. Co taky lepšího vymejšlet pro osadu LSD. Po několikerém provedení a hlubší analýze textů vyslovil Princ Miroslav domněnku, že jsme zřejmě založili nový hudební styl, který nazval Hard Tramp.
Co na váš repertoár říkají pravověrní kotlíkáři, hojně parodizovaní v textech i celkovým pojetím? Neinzultovali vás?
Pravověrní kotlíkáři nás dosud neinzultovali, neb o nás asi ještě nevědí. Ale možná se něco chystá.
Početná sestava Totems musí být z časových důvodů dosti proměnlivá, vždyť řada hudebníků je dost zaměstnána i jinde, namátkou bubeník František Hönig…
Koncertní sestava Totems se, zdá se, stabilizuje. Spojily nás prachy. Je to teď holt o penězích. Za jedno přehrání písně v rádiu dostáváme 1,-Kč. A hráli nás už asi pětkrát.
Tak to už stojí za trochu sebekázně. Říkáš stabilizuje: Jak se vlastně liší od sestavy, která nahrála CD Ve stínu bobra, a kdo v ní je a jakou má roli?
Totems na CD byli o rok mladší.Skvělou roli sehráli hosté, kterým jsme slíbili slávu a v budoucnu velké prachy (dost se jim líbily naše zpěvačky a pitný režim).
Na stránkách Alo Tria se píše, že ty, jeden ze zakladatelů Alo Tria, jsi odešel právě kvůli dostatku času na Totems. Zjevně ve věci nebyly žádné neshody, vždyť členky Alo Tria se prezentují i v rámci vašeho hart trampingového seskupení. Proč jsi dal přednost recesistickému trampskému bigbítovému bigbandu?
V kultivovaném dívčím vokálu Alo Tria se mi brzy začalo stýskat po obhroublých, lehce vulgárních osadních tenorech, barytonech a basech. Vyjící Totems obsahují podobojí.
Jak se ocitl v záhlaví webových stránek Totems citát sociálního antropologa Clauda Léviho-Strausse, zkrácený z jeho vysvětlení totemismu „totemy nebyly vybrány proto, že jsou dobré na jídlo, ale proto, že jsou dobré na přemýšlení“?
Vlasta Třešňák alias prof. Walter Kirschner si libuje v obdobných výrocích jako právě „totem není k jídlu, totem je k přemýšlení“.
Na žádost o úvodní slovo k našemu novému CD Ve stínu bobra jsme od něj obdrželi text „Totems? Hic sunt leones!“
/ Totems? Zde jsou lvi (latinsky). Označení neznámého neprobádaného hudebního území, na němž vládne pravděpodobně barbárie /