Pštrocůr - O kapele | Bandzone.cz

Pštrocůr electronica-jazz / Kladno

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Pštrocůr 2010
    Nezařazeno
  • Mars Expres 2014
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Mrdanga, Bicí, Bonga

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Pštrocůr je studiový projekt bubeníka Pitterlinga (ex Candy Meatworks, Necrocock, Kaviar Kavalier, Pur, Space Billiard, Wave). Specializací jeho hry na bicí jsou groovy lámaných beatů ostřejšího tempa. Pitterlingova touha po neustálém vytváření nových a zajímavých experimentů ho žene do spolupráce s mnoha dalšími umělci - Tomáš Kohout (Masters Hammer), Pavel Pišvejc (Pumpa), Jan Cerha (Pessimist), Ondřej Kužel (Space Billiard), Václav Vaněk (Psychotherapy), Michal Vasica (Premier). Hudba Pštrocůru je postavena na struktůře drum´n´bassu, mixu breakbeatu, industrialu, progressive rocku s prvky world music a ambientu.

Vznik - léto 2010 - Karlštejnské břehy Berounky.

2010 - maxisingl Pštrocůr ( tři písně, dva videoklipy ) 

 Pitterling (bicí+per.+kamera), Kužel (basa+synth+kamera+střih), Pišvejc (kytara+synth.+zvuk+mix), Vaněk (zpěv). 

2014 - singl Mars Expres.

Pitterling (škopky),  Cerha (bezpražec+mix), Kohout (klávesky).

2017 - singl a videoklip Egregor. Pitterling (bicí),  Vasica (synth.), Kužel (kamera), Vasica (střih).

 Vydáno CD Nera

PŠTROCŮR

Rubrika:RECENZE, publikováno: 30.12.2017
PŠTROCŮR

Titul: Nera

Vydavatel: VLASTNÍ NÁKLAD

Total time: 20:20

Žánr: ALTERNATIVA

Pštrocůr je čistě studiový projekt bubeníka Petra Pitterlinga (ex-Pur, Space Billiard, Wave, Kaviar Kavalier, Necrocock; jinak Candy Meatworks). EP Nera přináší pět skladeb, s výjimkou Nic ve zlym čistě instrumentálních, přičemž tři byly pořízeny už v roce 2010, jedna v roce 2014 a jedna je novinková. Nejen proto je ovšem každá úplně, ale vážně totálně jiná. Pitterling neváhá inspiračně „vyloupit“ cokoliv ho napadne: vydává se na dobrodružně pirátské výpravy do hájemství rocku, taneční i vyloženě experimentální hudby, přitom se možná ve druhém plánu potřísnil i jemnou vrstvou popu, funku nebo jazzu, a výsledek je prostě a jednoduše nedefinovatelný. Ale nedefinovatelný v tom dobrém slova smyslu, nikoliv coby nějaký rozplizlý a samoúčelný „crossover pro crossover“. Tady je opravdu co poslouchat, silnými skladatelskými a aranžerskými nápady se nešetřilo, navíc jednotlivé skladby dýchají podivuhodnou a rozhodně podmanivou atmosférou. Je to, pravda, muzika spíš pro gurmány a pro lidi hledající netradiční způsoby hudebního vyjádření a nejde o nic snadného na poslech. Avšak ti, co ten poslech podstoupí, budou ve finále o to bohatěji odměněni.

Petr Korál

 

Bio a historie