MVMusic - O kapele | Bandzone.cz

MVMusic psychedelic-rock / Česká Třebová

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Seventh Sea (experiment s Roland SH-201)
    Nezařazeno
  • Šmytce s kajtrou (test kytarového synťáku Roland GR-55)
    Nezařazeno
  • Trains [Porcupine Tree acoustic cover]
    Nezařazeno
  • Pékjupajn Trí Akjústyk Prívjú (Porcupine Tree úryvky z písní)
    Nezařazeno

Členové skupiny

Nástrojové obsazení: Kytara, Zpěv, Syntezátor / Sampler

Kontakty a odkazy

Z důvodů ochrany proti spamu jsou kontakty skryté a chráněné captchou. CAPTCHA je většinou různě zdeformovaný obrázek obsahující text, který má ověřit, zda u počítače sedí člověk anebo jde o robota. Robot totiž nedokáže rozpoznat text, který se na obrázku nachází. CAPTCHA slouží k tomu, aby automatizovaní roboti neposílali nevyžádanou poštu (tzv. spam) na uvedené emailové adresy.
Captcha obrázek

Dodatečné info

Bio a historie

PORCUPINE TREEbute

2011
 V březnu 2011 se mi podařilo dát do kupy partičku lidí, jejíž vize byla hrát věci od Porcupine Tree. Po ustálení sestavy se začlo ukazovat, že běžný "zkušebnový" způsob práce u takové hudby nebude stačit na plynulý posun a vychytání všech zvukových much i masařek. Chtěl jsem se způsobem práce přiblížit originální kapele PT, nicméně nebyla společná chuť tyto věci posunout dál a komunikace celkově vázla i v jiných věcech, vývoj kapely začal stagnovat a projekt byl na konci roku 2011 přerušen. Přesto z tohoto uskupení vzešlo pár známostí i pozdější hudební spolupráce.

2013
 V dubnu 2013 byla trochu spontánně opět doplněna sestava... již bez ambicí na živé klávesové podklady. Přes můj původní záměr už pracovat pouze originálním PT stylem, se kapela opět díky většinovému rozhodnutí začala věnovat spíše společným zkouškám. Netrvalo dlouho a stav z roku 2011 se opakoval.

Současnost
Po vstoupení dvakrát do jedné řeky jsem se už zařekl, že už budu pracovat způsobem, který odpovídá takto náročné hudbě a použitým technologiím, které její vznik do velké míry umožnily. Tedy až mě to opět chytne, zavřu se do domácího studia a vylezu až budu mít materiál, se kterým už má smysl pracovat v grupě.

SKYLINE SUBWAY

Skyline Subway je zatím neaktivní plánovaný autorský projekt. Co je nyní jisté, že bude vévodit čistý zpěv v kombinaci s podladěnými kytarami, které se prolínají od akustických popově laděných pasáží přes psychedelii až po drsné kytarové riffy. Důraz bude kladen na celistvost písní a vyváženost všech nástrojů včetně zpěvů. Cílem této hudby je, aby v člověku něco zanechala, ať už jsou to emoce nebo podnět k zamyšlení. I když vizuální vjem je u takové hudby velice důležitý, nebude se stavět na appearelu a výstřednostech frontmana. Proto i heslo projektu je:

"We have to stop listening with our eyes and start listening with our ears."

Hlavní inspirací (jak po stránce hudební, tak přístupem k tvorbě) je Steven Wilson a projekty spojené s jeho jménem (sólová tvorba, Porcupine Tree, Bass Communion, Blackfield, No-Man, IEM). Další významnou influenci představují stylově příbuzně i vzdálenější kapely jako Demians nebo Alter Bridge, Creed, Staind, Opeth, Goo Goo Dolls, Nickelback, Celldweller,.... Za zmínku stojí i R.E.M., Coldplay, U2, Sigur Rós, William Orbit, či filmoví hudebníci Clint MansellThomas Newman, Harry Gregson-Williams,... Z českých vod panují velké sympatie k projektu Baromantika Lenky Dusilové, Boris Carloff, Loomeer,...

Pro pořádek výčet stylů, ze kterých se dá čerpat... progressive rock, psychedelic rock, space rock, progressive metal, drone, trip-hop, new age, chill-out , electronica, trance, filmová a scénická hudba.

Název "Skyline Subway" prvním slovem odkazuje na album "We Lost the Skyline" od kapely Porcupine Tree. Druhé slovo tvoří protiklad nejen výškovou polohou. Poeticko-technické vyznění je směr, kam se Skyline Subway ubírá.... kompozičně a zvukově náročnější hudba, která vyzní s básnickou lehkostí.

Stejně tak spojení chladného kytarového monstra, rozžhavených elektonek a dlouhé závěrky fotoaparátu propůjčily hřejivý půvab titulní fotce kapely.