Štefi Kadlec - Názory | Bandzone.cz

Štefi Kadlec pop-rock / Nový Jičín

Playlist kapely
0:00 / 0:00
  • Štefan Kadlec - Myslel Jsem (Demo)
    Nezařazeno
  • Štefan Kadlec - Unesen
    Nezařazeno

Pro přidání příspěku se prosím přihlašte.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Potrat (lat. abortus, někdy počeštěný výraz aborce) je ukončení těhotenství zánikem embrya nebo plodu před porodem. Potrat je definován vyhláškou ministerstva zdravotnictví ČSR č. 11/1988 §4: Potratem se rozumí ukončení těhotenství ženy, při němž:

plod neprojevuje ani jednu ze známek života a jeho porodní hmotnost je nižší než 1000 g a pokud ji nelze zjistit, jestliže je těhotenství kratší než 28 týdnů
plod projevuje alespoň jednu ze známek života a má porodní hmotnost nižší než 500 g, ale nepřežije 24 hodin po porodu
z dělohy ženy bylo vyňato plodové vejce bez plodu, anebo těhotenská sliznice

Bez profilu

Tapetovací společnost

Těhotenství je proces, kterým žena vynosí živé potomky od početí (koncepce) do doby, kdy je potomstvo schopno života mimo dělohy. Začíná početím, což je proces oplodnění a formování zygoty (oplozená vaječná buňka po splynutí samčí a samičí gamety), a končí porodem, císařským řezem, potratem nebo interrupcí.
Matka v těhotenství

Někdy se pojem těhotenství vztahuje i na některé další savce, zejména primáty. Pro zvířata se ale obvykle používá termín březost.

Těhotenství trvá asi 40 týdnů od prvního dne posledního menstruačního cyklu do porodu (38 týdnů od oplodnění). Je rozděleno do tří trimestrů. V prvním trimestru hrozí nejvyšší riziko spontánního potratu plodu. Potrat je často výsledkem defektů plodu, jeho rodičů, nebo poškození způsobeného po početí.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Zpěv

Zpěv je specifický hlasový umělecký projev, který se cíleným střídáním tónů a zpravidla i rytmickou strukturou odlišuje od běžné řeči nebo recitace. Zpívající člověk se nazývá zpěvák nebo pěvec. Hudba, kterou zpěváci produkují, se nazývá píseň. Ta může být zpívaná jak a cappella (tzn. bez doprovodu) tak za doprovodu hudebníků a hudebních nástrojů. Počet hudebníků doprovázejících zpěváka je různý, od jediného člověka přes komorní orchestry až k celému symfonickému orchestru nebo big bandu. Zpěv se často realizuje ve skupině s dalšími hudebníky, například ve sboru zpěváků s různými hlasovými typy, nebo v tělese s hudebníky hrajícími na nástroje, jako rocková skupina nebo barokní těleso Téměř kdokoli, kdo umí mluvit, umí také zpívat, protože se zpěv podobá plynulé řeči.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Chrobákovití (Geotrupidae, z řeckého geos, země a trypetes, vrtat) je čeleď brouků. Obecně jsou nazýváni hnojníky nebo hovnivály.

Většina z nich si v zemi vyhrabává chodby a hnízda, do kterých kladou svá vajíčka. Jsou typicky saprofágní, svá hnízda zásobují listovou hrabankou (často hnijící), příležitostně jsou koprofágní. Vajíčka kladou do a nebo pod zdroj jejich budoucí potravy, který zahrabávají do země a vyvíjející larvy se pak na těchto zásobách živí. Chodby některých druhů sahají až do hloubky 2 metrů.

Některé druhy spolu komunikují stridulací, třením určitých částí těla o sebe.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Itálie (staročesky Vlachy, italsky Italia) je stát ležící v jižní Evropě na Apeninském poloostrově.

Na severu hraničí s Francií (488 km), Švýcarskem (740 km), Rakouskem (430 km) a Slovinskem (232 km). Uvnitř Itálie leží dva městské státy: Vatikán (3,2 km) a San Marino (39 km). Itálii navíc patří území obklopené Švýcarskem Campione d'Italia. Z východu Itálii omývá Jaderské moře, z jihu Jónské moře a ze západu Tyrhénské moře a Ligurské moře. Celková délka pobřeží je 7600 km. K Itálii patří dva velké ostrovy ve Středozemním moři: Sardinie a Sicílie. Itálie je členem OSN, NATO, Rady Evropy, EU, Schengenského prostoru a Eurozóny.

Hlavním městem je od roku 1870 Řím.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Předkožka (latinsky: praeputium) je zdvojená kožní řasa pyje, která obaluje žalud a chrání močové cesty, pokud penis nemá erekci. Předkožku mají téměř všichni savci včetně vačnatců a mořských savců. Pouze ptakořitní předkožku postrádají. Předkožka je někdy u lidí z náboženských či zdravotních důvodů odstraňována, tato procedura se nazývá obřízka. Celosvětově má odstraněnu předkožku kolem 30% - 40% mužů. Absence předkožky neovlivňuje negativně sexuální život.[zdroj

Bez profilu

Tapetovací společnost

Masturbace v úzkém slova smyslu označuje sexuální vzrušování pohlavních orgánů ženy nebo muže rukou, ať už se provádí jako autoerotismus, nebo s partnerem/kou. V širším slova smyslu označuje i jiné formy nepenetrativního pohlavního styku.
Etymologie
Původ slova není zcela jasný. V úvahu přicházejí tyto možnosti: (1) z lat. manus (ruka) a stupro (zhanobit, zprznit, znásilnit) - tedy hanobit, prznit (se) rukou (2) mas (samec, muž) a turbare (vzrušit nebo rušit, porušovat) - tedy v možných významech rušit, porušovat mužství nebo (3) vzrušovat mužství.[1][2][3] Další označení jsou ipsace (z latinského slova ipso - sám), dříve také samohana. Kromě toho se běžně používá též termín onanie podle biblické postavy Ónana. Ónan však nemasturboval, ale praktikoval přerušovanou soulož.[4][5]
Masturbace hraje v sexuálním životě člověka důležitou roli.[7] Může být praktikována jako automasturbace, nebo formou heterosexuální, či homosexuální.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Žalud (latinsky: glans penis) je součástí mužského pohlavního orgánu, penisu. Jeho součástí je vývod močové trubice, kudy se z těla rovněž dostává ejakulát. Jeho povrch je výstelka prostoupená mnoha nervovými zakončeními a obsahující malé množství keratinu, jenž zajišťuje ochranu proti vnějším vlivům; proto je tato tkáň snadno prostupná pro zdroje nákazy včetně např. viru HIV.

Velikost žaludu se mění podle stavu penisu; pokud je penis v dané chvíli ztopořený, je větší i žalud. Žalud může při erekci dostávat i mírně nafialovělou barvu. U muže, který nepodstoupil obřízku bývá žalud překryt předkožkou. Je to mužská erotogenní zóna. Slouží také ke snažšímu průniku do ženské pochvy.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Homosexualita (z řeckého homós stejný a latinského sexus, pohlaví) v nejširším pojetí označuje princip vazby osob/tvorů/prvků vykazujících totožnou charakteristiku pohlavnosti (stejné pohlaví). V užším a v odborném diskurzu obvyklém pojetí jde o sexuální orientaci především nebo výhradně na osoby stejného pohlaví. Používají se pro ni také označení homosexuální orientace, homosexuální preference, homosexuální zaměření, homosexuální založení a další. Nositel mužské homosexuality (náklonnosti muže k muži) je označován jako gay, nositelka ženské homosexuality (náklonnosti ženy k ženě) je označována jako lesba (nebo lesbička). Než se ustálil termín homosexualita, byla označována též například jako uranismus (Ulrichs, 1864), psychický hermafroditismus (v pojetí Ellise), inverze (u Freuda nebo Chevaliera), psalo se o kontrárně sexuálním cítění či osobách (u Krafft-Ebinga), slovo homoerotika prosazoval místo homosexuality Ferenczi (1914) apod.

Bez profilu

Tapetovací společnost

Soustava žláz s vnitřní sekrecí, nebo endokrinní systém (endokrinní = s vnitřním vyměšováním, sekrece = vylučování), je kontrolní systém endokrinních žláz, které vylučují chemické posly zvané hormony, které cirkulují v těle v krevním oběhu na ovlivnění vzdálených orgánů. To nezahrnuje exokrinní žlázy (exokrinní = s vnější sekrecí) jako např. slinné žlázy, potní žlázy a žlázy v gastrointestinalním traktu (gastrointestinální = týkající se žaludku a střeva).

Signální přenos některých hormonů se steroidní strukturou zahrnuje jaderní hormonové receptorové proteiny, které jsou třídou ligandem aktivovaných proteinů, které když jsou navázané na specifické sekvence DNA, slouží jako zapínače/vypínače transkripce v buněčném jádře. Tyto přepínače kontrolují vývoj a diferenciaci kůže, kostí a center chování v mozku, stejně jako kontinuální (spojitou) regulaci reproduktivních tkání.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1113151719212325 26 27 28 29 30