Frank O´ Nero - Blog | Bandzone.cz

Frank O´ Nero Muž, 55 let / Teplice

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek Frank O´ Nero si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Blog

Zhudebnit knihu? Pro Blue Rocket to není problém

Upraveno:

Kapela Blue Rocket se stala součástí pohádkového světa, který v knížce fantastkních příběhů pro dospělé popsal spisovatel a režisér animovaných filmů Cyril Podolský. Knihu s názvem Heptyl kapela pokřtila v Jindřichovicích pod Smrkem, kde z ní četli herci Pavel Nový a Jiří Pecha. A slavnostního uvedení pohádek z vesničky Hluchyně se účastnila i kapela, jejíž zpěvák Mára žije v příbězích svůj život hluchyňského elektrikáře a plavčíka.

 „A taky chodím v Hluchyni do hospody u Vitoucha hrát na kytaru. Takže jsem složil pro Heptyla písničku Bělovousej děd, kterou jsem v Jindřichovicích na křtu zahrál,“ říká Mára. Zpěvák Blue Rocket sebou přivezl celou kapelu, která vystupovala v celovečerním programu. Křtu se účastnili další známí umělci, mezi jinými multiinstumentalista a skladatel David Rotter, avantgardní malíř a herec Luděk Roubíček a populární rocková kapela z liberecka The Grizzlies.

 Postavu Máry popsal Cyril Podolský ještě v době, kdy s Blue Rocket natáčel v roce 2010 v Jindřichovicích pod Smrkem jejich videoklip k písničce No tak mě mačkej. „V Jidřichovicích jsme našli druhý domov. Asi proto, že nám hodně připomínají Hluchyni, kterou Cyril popsal ve své knize,“ chválí sí kapela spolupráci s držitelem cen ELSA za populární večerníček Krysáci.

 Srovnání Jindřichovic a Hluchyně se líbí i starostovi obce Pavlovi Novotnému. I on má v Heptylovi své místo. A tak svou pověst dobromyslného četníka z knihy potvrdil společně s Cyrilem Podolským vkusným spolumoderováním slavnostního večera v jindřichovické restauraci Statek.

Fotky ze slavnostního křtu knihy Heptyl Cyrila Podolského najdete tady

Karel Vágner trsal na rocket´n´roll

Upraveno:

Víkend plný paradoxů mají za sebou po posledních dnech volna v únoru 2012 Blue Rocket. V pátek dejchali zakouřenej vzduch s návštěvníky mosteckých V+V, jednoho z posledních poctivých rockových klubů na severu čech, kterýmu šéfuje poslední mohykán severočeských promotérů, motorkář Slávek Valvoda. A den poté zažehla Modrá raketa taneční chutě návštěvníkům v exkluzivním Becher´s baru karlovarského Grandhotelu Pupp.

Zatímco v rokáči členové kapely lezli po reprobednách a užívali si rocket´n´roll s křepčícími návštěvníky, karlovarským luxusním barem vířily róby návštěvnic Plesu Orchidejí, kterým se ale chvílemi od podpatků drahých střevíců chvílemi až kouřilo, jak jimi vyťukávali úderné tempo rytmické sekce Lázňa&Kubánec.

Blue Rocket jsou ve Slávově baru jako doma. Pardál za 19, perfektní muzika k poslechu a při posledním koncertu podpora spřízněné kapely Děčínské panoptikum (D.C.P.), která odehrála výborný zahajovací set. O den později si ale členové Blue Rocket jako doma nepřipadali. Rozdali si nápojové lístky Becher´s baru, ověřili si, že plznička by přišla na 110,- a tištěnou nápojovou nabídku použili jako pivní tácky pro plechovky stejného pivka, nakoupené v nedaleké trafice. Obsluha měla pochopení a ani se nechodila ptát, jestli si kapela nedá třeba kafíčko nebo láhev bílého (ta by mohla přijít i na 30 000,-).

Jedno ale měly oba koncerty Blue Rocket společné. Návštěvníci tančili s chutí na starší písničky a neseděli ani u novinek z chystané druhé desky „Modrá raketa“. S jedním rozdílem. V Karlových Varech se mezi tančícími páry objevovaly i české celebrity. Možná se toho ještě kapela dožije, ale tentokrát to bylo poprvé, kdy Janička svoji písničku „Bořím hráz“ zpívala publiku, v kterém hned u pódia tančil nestor české popmusic Karel Vágner. Vydržel až do konce. Za to vynikající karlovarskou Codu už baskytarista a kapelník bandu Haničky Zagorové neslyšel. A o dost přišel. Jestli se při koncertu Blue Rocket otřásaly broušené sklenice na dvanáctiletou whisky, při Codě už samy od sebe bouchaly šampusy.

Z Blue Rocket i Yarbirds stříkal v Teplicích pot, na jednom podiu!

Při koncertu britských The Yarbirds v estrádním sále Domu kultury si fanoušci rockové muziky v Teplicích užili splnění dalšího snu. Legendární kapela se 14. října své role headlinera 1. Beatového Festivalu ujala s bravurou ostřílených muzikantů. Koncert The Yarbirds byl očekávaným, ale rozhodně ne jediným vrcholem festivalu, který na jednom pódiu nabídl jak mladé začínající kapely, tak ostřílené britské bardy.

Teplický první beatový festival byl v duchu tažení za zdraví euroobčanů nekuřácký. Mladší i starší rockeři ušetřili a absence cigaretového oparu měla i další výhody. Na kapely bylo dobře vidět i od zvukaře a spokojení byli také otografové. Těm pramínky cigaretového kouře nekazily záběry na kapely Orfeus Beat a Stay Subway, které v postupně se plnícím koncertním sále svou autorskou tvorbou zdatně rozehřívaly publikum.

Výborného přijetí se po koncertech rockové omladiny dostalo od několika stovek třetím vystupujícím, teplickým Blue Rocket, kteří se domácímu publiku podruhé v letošním roce představili v obměněné sestavě. Ženské vokály posílila zpěvačka Vendy a někteří příznivci teplických „rakeťáků“ si na vlastní oči i uši mohli porovnat, jak kapela hraje s novým baskytaristou, ostříleným muzikantem Jakubem „Kubáncem“ Fojtíkem. V průběhu hodinového koncertu zazněly i skladby z připravované desky Blue Rocket. Pro mnohé bylo překvapepím, když se členové kapely uprostřed koncertu vytratili z pódia a nechali zpěváka Máru a kytaristu Petra Samka, aby ve dvojici na akustické kytary odehráli nejmladší přírůstek kapelního repertoáru, lyrickou skladbu Skříň.

Po úspěšném koncertě jediné domácí skupiny 1. Beatového Festivalu v Teplicích už následovala přestavba pódia pro The Yarbirds. Nikdo v podstatě netušil, jak kapela, v níž v současnosti hrají už jen dva z jejích zakládajících členů, dostojí své pověsti zakladatelů rockové muziky, která koncem šedesátých let začala z rádií a koncertních sálů vytlačovat klasický rock´n´roll. A to se kvůli nemoci do lázeňského města nedostavil kytarista Chris Dreja.

I když teplické publikum muzikanty, až na bubeníka Jima Mc Cartyho, jediného člena původně liverpoolské party, nepoznávalo, kapela sebevědomě naservírovala plnému sálu tác plný hudebních lahůdek. Některé byly už pěkně odleželé a není divu, The Yarbirds za téměř čtyřicet let cestování koncertními sály i nahrávacími studii po celém světě mohou nabídnout menu, seskládané jak z hitů, napsaných v dobách, kdy s kapelou hráli Jeff Beck, Eric Clapton nebo Jimmy Page, tak z novinek tvorby posledních let.

Veškerá odpovědnost za kytarové party v Teplicích padla na nejmladšího člena britské party, čerstvě ostříhaného jedenadvacetiletého Bena Kinga. Ten si ale, i s pomocí vynikajícího zpěváka Andyho Mitchella, který soundu kapely přispíval bravurně zvládanou foukací harmonikou, hravě poradil i s bluesovými nebo psychedelickými improvizacemi, které ke koncertům The Yarbirds neodmyslitelně patří. Podpořeni skvělou rytmikou bubeníka Mc Cartyho a a baskytaristy Davida Smaleho předvedli The Yarbirds v Teplicích stoprocentní beatový nářez, v němž nechyběly ani letité skladby Dazed Confused, slavnější z repertoáru Led Zeppelin nebo singlový hit konce šedesátých let For Your Love.

Závěr festivalu patřil partě protřelých muzikantů z populárních Míchaček Betonu. Vyborně promazaný muzikantský stroj, ozvláštněný příčnou flétnou Marka Židlického, sází na skvěle odehrané české i světové rockové hity. Publikum si před půlnocí s chutí zazpívalo jak rythm and bluesové skladby Vladimíra Mišíka nebo Michala Prokopa, tak i Dylanovu Knockin´ On a Heaven´s Door nebo floydovskou Anothehr Brick On The Wall.

Ti kteří vydrželi do konce si nakonec vyslechli dobrou zprávu, s kterou na pódium přišel pořadatel festivalu. 1. Beatový Festival se svého pokračování dočká na jaře příštího roku a headlinery budou další legendy světového rocku, Manfred Mann's Earth Group. A Blue Rocket u toho budou taky :-))