Ticho De Pre Cupé Band
Tvá neznalost je až zarážející, nicméně pokusím se Ti objasnit Tvůj omyl. zřejmě si se domnívala, že jsme měli na mysli křečky původem ze švýcarska. ano tito křečci by samozřejmě měli mít ve svém přízvisku tvrdé y, neboli ypsilon.
nyní zabrousíme zlehounka do historie. říká ti něco jméno Alexandr II. Nikolajevič? pokud ne (o čemž samozřejmě pochybuji), věz, že se jedná o ruského cara došlo za jehož vlády došlo v rusku k značnému uvolnění poměrů, díky čemuž si vysloužil od poddaných přezdívku reformátor.
a právě tento car dostává roku 1828 od svého britského protějšku Jiřího IV. darem rodinu krásných syrských křečků.
alexandrův tajený syn, kterého měl s ženou jednoho moskevského krejčího si s nimi rád hrával, neboť měl pro zvířata slabost. zkřížením jeho "obyčejných" ruských křečků a křečků syrských vzniklo plemeno o kterém je řeč. a protože carův syn byl poněkud mdlého rozumu a mimo jiné trpěl padoucnicí, jeho hry byli poněkud neobyčejné a to sice na doktora. rád křečky řezal a studoval jejich obsah, popřípadě je otevřel, prohlédl a poté neumětelsky opět zašil. a nebylo by to rusko, aby se podobné věci nedostali ven z kremlu i s některými přeživšími křečky tohoto kříženého druhy. rusové jim ze škodolibosti začali říkat царский рубец, tedy "carský šev". tento název se u odborné veřejnosti ujal a do češtiny byl přeložen jako šví-carský. tedy proto „švícarský křeček“.
doufám, že si se náležitě z dějin poučila, já se na tebe nikterak samozřejmě nezlobím, protože jsem šlechetný.
měj se krásně
Tvůj kupík