˙·•●Romula●•·˙ - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

˙·•●Romula●•·˙ Žena, 31 let / Liberec

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek ˙·•●Romula●•·˙ si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


FINÁLE VII. ROČNÍKU STÁRPLEJE

Letošní finále se uskutečnilo v pátek 13. června. Do finále postoupilo celkem pět skupin: Snap Call, Luděk, Amygdala, Supermarket Quartet a Tvorba.

 V porotě zasedlo všech šest porotců: Petr Jakimiv, Jan Mikulička, Milan Lamač, Jitka Fialková, Jan Prchal a Martin Bauer. Večerem provázel moderátor Martin Kadlec, který se v úvodu večera postaral o velmi originální kulturní vsuvku – hudební vystoupení svého alter ega jménem Bob Frýdlant.

 Večer zahájila AMYGDALA, sedmičlenná skupina ze Smržovky.  Její vystoupení bylo díky vlastní projekci na plátno jedinečnou světelnou show plnou kontrastů. Amygdala si hrála nejen s notami, ale i se stínem a světlem, propojovala hudbu s obrazem – dohromady se skvělým výkonem zpěvačky Jany Kopačíkové z toho vznikla zajímavá kompozice. Zazněly písně Beautiful Places, River of live, Wishes Circle či Wizard. Díky propojení hudby a videoprojekce se Amygdale dařilo působit na sluch diváků (zajímavé byly dvojhlasy zpěvačky s kytaristou, střídání českých a anglických textů či zpomalování a zrychlování rytmu) a zároveň poskytnout divákům působivý vizuální zážitek. Výběr coveru nechala skupina na zpěvačce Janě a ta vybrala píseň Streets Of Love. Milan Lamač zhodnotil výkon skupiny víc než kladně, vyzdvihl výkon zpěvačky, pochválil hru baskytaristy, celkové vyznění i výběr písně od Rolling Stones.

 Jako druhá vystoupila TVORBA – skupina, která postoupila do finále na Divokou kartu poroty. Tohle trio je celkově žánrově tvrdší, ale má velká rozsah – v jejich muzice se objevují tvrdé metalové části, ale také hra na příčnou flétnu v podání frontmana skupiny, jinak také kytaristy a zpěváka Albrechta Smutena. Tvorba své vystoupení pojala jinak, než je na Stárpleji zvykem – svůj čas vyplnila pouze hudbou. Jednotlivé skladby na sebe bez přestávky navazovaly, a tak vznikla dlouhá multižánrová kompozice, která byla z větší části podpořena podkresem z nahraných klávesových linek. V rámci této série zazněl i propojený  cover písní Wild Horses a Paint It Black, který následně Honza Mikulička ohodnotil jako grandiózní. Jejich hraní bez přestávky označil za originální a s nadsázkou za „největší punk soutěže“.

 SNAP CALL, turnovští muzikanti avítězové prvního předkola, předvedli skvělou show. Na jejich hře byl znát výrazný posun dopředu – nevím, jak to ti kluci dělají, ale tenhle pocit mám pokaždé, když je znovu slyším. Zdá se, že se Snap Call již vymanili z fáze hledání a žánrově se ustálili někde na pomezí jižanského rocku a klasického hard-rocku.  Nemohla nezaznít jejich největší pecka On the road, zazněla i zbrusu nová skladba Joan. Frontman skupiny, zpěvák a baskytarista David Hlůže, oživil vystoupení využitím megafonu.  V podání Snap Call a jejich hosta Zbyška Hlavinky, který hrál na harmoniku, zazněl skvěle provedený cover písně Jumpin´ Jack Flash. Petr Jakimiv vystoupení zhodnotil na výbornou, podotkl, že „se zrno oddělilo od plev“ a výběr coveru označil za adekvátní k žánru kapely.

 Po Snap Call přišel na řadu čas pro LUĎKA tanvaldské trio, pro nějž je označení „osobité“ zcela nedostačující. Vystoupení bylo další Luďkovou terapií. I přes písně, které mohli pravidelní návštěvníci Rampy slyšet od Luďka mnohokrát, není tato terapie nikdy stejná – vždy je však stejnou měrou extravagantní i originální. Bez Těžkých tašek si Luďka snad ani nelze představit. Pro tentokrát vzal Luděk obecenstvo na exkurzi po různých tělních otvorech. Zazněly skladby s názvy jako Mušle či Průjem. Luděk si libuje v gradaci – a to jak rytmické, tak tematické. Povinnou součástí exkurze se tak stalo „pojednání o hovně“, které vycházelo z nechvalně proslulé sbírky Zbytky eposu od Egona Bondyho.  To však Luďkovi ještě nestačilo. Svérázně pojal cover písně Satisfaction, kterou opatřil českým textem. Celé vystoupení pak završil ohňostrojem. Musím souhlasit s porotcem Honzou Prchalem, tohle vystoupení bylo prostě výborný.

 Na závěr vystoupili SUPERMARKET QUARTET, liberecká čtveřice, která byla velkým překvapením letošní Stárpleje – slovy moderátora Martina Kadlece zkrátka přišli, okouzlili a zvítězili – tedy postoupili do finále.  A ve finále začali tím, čím minule skončili – svou skladbou Mary Jane. Jejich energický rock je prostě moje krevní skupina, takže si neumím představit lepší závěr večera, než právě Supermarket Quartet, mezi jejichž inspiraci opravdu patří i skupina Alice, ke které jsem je minule čistě pocitově přirovnala. Jako cover si skupina vybrala píseň Under My Thumb– skladbu, kterou Rolling Stones hráli ve chvíli, kdy došlo k ubodání Mereditha Huntera. Krásný hold staré éře. Na závěr, který přišel příliš rychle, kluci zahráli svou zcela novou skladbu.

 Resumé

  • Nejlepší zpěv: Jana Kopačíková (Amygdala).
  • Nejlepší kytarista: Zbyněk Koldovský (Luděk).
  • Nejlepší baskytarista: Štěpán Filip (Supermarket Quartet).
  • Nejlepší bubeník: Kryštof Čep (Supermarket Quartet).

Zvláštní cenu získal LUDĚK za originální české otextování coveru od Rolling Stones.

Cenu klubu Na Rampě předala Milena Bauerová skupině SNAP CALL.

Diváckým vítězem se stala skupina AMYGDALA.

 

Po sečtení všech hlasů se vítězem 7. ročníku Stárpleje stala

(v historii soutěže poprvé liberecká) skupina

 SUPERMARKET QUARTET.

Foto: Jan Cabalka