˙·•●Romula●•·˙ - Blog | Bandzone.cz
Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte. V pořádku Další informace

˙·•●Romula●•·˙ Žena, 31 let / Liberec

Skladby v přehrávači

Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.

Playlist je prázdný :(

Fanoušek ˙·•●Romula●•·˙ si do osobního playlistu zatím nepřidal žádné skladby.


Blog

Poslední předkolo jablonecké Stárpleje

Upraveno:

Poslední předkolo letošní Stárpleje, 30. předkolo ve Stárpleji vůbec, se konalo 8. června 2013 v klubu Na Rampě.

Vystoupilo celkem pět skupin: Tamdoletma, John Silver, Sweet children, Headshot a In storm. Kolo se odehrálo v komornějším duchu, spíše v takové rodinnější atmosféře, zezačátku byl klub prakticky prázdný, ale po chvíli se přeci jen docela zaplnil. Porotu netřeba představovat, tentokrát v ní zasedli Martin Bauer st., Petr Jakimiv, Jitka Fialková a Jan Mikulička.

 Jako první se představili Tamdoletma, turnovské duo, které zaujalo nejen názvem, ale i svou hrou. Folk-rocková akustická muzika v podání kytaristy a zpěváka Franty Jaroše a houslisty Vojty Tomáška. Svým vystoupením pobavili, svými texty zaujali. Předvedli, že dobrá muzika nevisí na bicích. A vlastně ani na elektrických nástrojích – housle i kytara byly akustické. Písničkářský nádech jejich tvorby, to je něco, co se Na Rampě nevyskytuje až tak často. Minimalistická kapela s velmi procítěnými texty, zkrátka nemohli nezaujmout. Jejich vystoupení bylo velmi živé. Vojta Tomášek předvedl se svými houslemi neuvěřitelnou show – nejprve na ně drnkal jako na ukulele, potom na ně hrál za hlavou – úžasná podívaná. I přes podladěné áčko, ke kterému se muzikant kajícně přiznal. Jitka Fialková byla vystoupením nadšena.

John Silver. Čtyřčlenné uskupení ze Smržovky, hrající výbornou rockovou muziku. Přesně ten typ kapely, z jejichž muziky u mě obvykle selhává jakákoli snaha o objektivní náhled, naskakuje mi husina a mozek nadšeně křičí „jo, tak tohle zatraceně jo!“. Zazněly celkem čtyři skladby, první skladba se jmenovala Pavouk, druhá Ptakulet. Dunivé bicí, výborné kytarové rytmy, dynamika, živost. Takto bych jejich muziku definovala, nicméně zde mi to zní jako prázdná slova. Třetí skladbou byla Teta z Tibeta. Tento název není nijak náhodný, zpěvák Jan Kovářík se nechal inspirovat tamní kulturou a předvedl hrdelní zpěv, kterým natolik fascinoval moderátora Martina Kadlece, který jej vytáhl na pódium ještě několikrát. Zpěvákův projev během této skladby byl pro mě nejzajímavější částí vystoupení – kromě zpěvu i předvedl i pantomimický tanec. Na konci písně si střihl krátké sólo i bubeník. Poslední skladba se jmenovala Gramec a byla trošku tvrdší než ostatní skladby, nicméně zajímavá. Martin Bauer st. se přiznal, že band před vystoupením zařadil do „klasického regionálního agro-metalu“, ale jejich vystoupení ho následně mile překvapilo a pobavilo.

 Třetími vystupujícími byli Sweet children. Než si připravili aparaturu, moderátor Martin Kadlec si vytáhl zpěváka John Silver, který na jeho popud předvedl českou hymnu interpretovanou jeho hrdelním zpěvem. Po této vsuvce se Martin Kadlec jal vyzpovídat ústeckého bubeníka Sweet children, jehož rodné město překřtil na Ústí pod Labem.

Sweet children začali svižně hrát. Počáteční část první skladby mi trošku připomínala populární Známku punku. Ve skupině hrála jediná vystupující dívka večera, Anička Riedlová, která zároveň hraje ve skupině JunkAspekt, kteří v 2. předkole získali cenu diváků a cenu dramaturgyně klubu Na Rampě. Charismatický mladý zpěvák Vojta Drahokoupil roztleskal a rozezpíval publikum, připomínajíce odkaz Freddieho Mercuryho výkřikem „ I say heyo“. Vystoupení skupiny nemám co vytknout, přesně tohle čekám od koncertu mladé pop-rockové skupiny. Honza Mikulička to viděl podobně, zmínil ještě, že je na skupině vidět vliv Green day (já v tom slyšela trochu i Blink 182). Dvě fanynky Sweet children se vytasily i s ručně vyráběným plakátem s názvem kapely. Hezké gesto, které se v této podobě na Stárpleji objevilo poprvé.

Jako čtvrtí vystoupila rychnovské skupina Headshot. Na ně se přišla podívat již početnější skupinka fanoušků, kteří je podpořili i přímo pod pódiem. Kluci staví na klasických vzorech jako je Metallica, Slipknot, Slayer… Jejich muzika byla svižná a rázná, výjimkou byl pomalý nájezd písně I will walk. Skupina to pořádně rozbalila, kluci byli živí a zábavní. Skupina hraje rok a půl. Porota byla jejich výkonem popravdě řečeno konsternována. Inu, reakce Petra Jakimiva, který nad Headshot vynesl ortel, asi mluví za vše:

Youtube Video _FNAU68Tx_kYoutube Video _FNAU68Tx_k

Poslední skupinou večera, poslední, která soutěžila tento rok o postup do finále, byli Instorm, čtveřice libereckých muzikantů – metalistů. Žánr jejich hudby šel odhadnout na první pohled – dlouhovlasí muži v černém. Skupina si vylosovala opravdu zajímavé pořadí – neboť loni to byli právě oni, kdo Stárplej zahájil, letos ji zakončili. Zahráli několik skladeb. Z jejich projevu byla znát inspirace oblíbenými českými Arakainy. Jejich muzika byla propracovaná, vystoupení mě bavilo.

Slovo si vzal znovu Martin Bauer, který krátce shrnul výkony všech kapel. První dvě pochválil, ač byly žánrově zcela rozdílné, obě měly skvělé texty a vtipné věci v aranžích. Kytaristům ostatních třech kapel doporučil, ať si pořídí pár efektů, protože jejich sóla zbytečně zanikají. Sweet children zhodnotil jako začínající muzikanty, kteří mají potenciál. U Headshot zmínil, že mají drive a své publikum. Tvorbu Instorm označil za „takovej brichtovskej styl“, čímž je dokonale vystihl.

Vyhlášení

-          V tomto kole se vyhlašovaly kategorie nejlepšího baskytaristy a bubeníka večera.

  • Jak řekl Petr Jakimiv, „nejlíp třískal do bicích“ Jakub Vojtíšek ze Sweet children.
  • Na basu nejlépe hrál Eda Kezer z Instorm.

-          Zvláštní cenu předsedy poroty předal Martin Bauer Honzovi Kováříkovi, zpěvákovi John Silver, za jeho hrdelní vokály.

-          Cenu dramaturgyně klubu Na Rampě předala Milena Bauerová skupině John Silver.

-          Cena diváků byla poprvé za třicet kol předána dvěma skupinám, které získaly stejný počet hlasů – Sweet children a Headshot.

 

A kdo se stal posledním finalistou?

Celkem 30 hlasů od ostatních kapel obdrželi Tamdoletma, po 10 hlasech obdrželi John silver a Headshot. Petr Jakimiv hlasoval pro John Silver, zbytek poroty pro Tamdoletma. Po celkovém sečtení hlasů byl vítěz zcela jednoznačný.

 

Absolutním vítězem a posledním finalistou se stala skupina TAM DOLE TMA.

 

Nyní tedy známe všech pět finalistů, kteří se utkají ve finále, které se koná 24. června 2013.

Vystoupí zde CZE-HUN, Bonebroke, 9431, Snap call a Tamdoletma.

FOTKY: JAN CABALKA

Stárplej - IV. předkolo

Upraveno:

Čtvrté – předposlední kolo letošní Stárpleje se konalo v sobotu 18. května 2013 v klubu Na Rampě. O postup do finále tentokrát soutěžily kapely Pitty poky, JinxX, Snap call a EKG.

 

Večerem neprovázel nikdo jiný než moderátor Martin Kadlec.

Porota tentokrát zasedla ve čtyřčlenné sestavě – kapely hodnotili:

předseda poroty Martin Bauer st., hudební kritik Petr Jakimiv,

redaktorka Libereckého a Jabloneckého Deníku Hana Langrová

a hudební novinářka z portálu Lbc Music Jitka Fialková.

Z původních pěti přihlášených kapel nakonec vystoupily jen čtyři – jablonečtí Hegesh nemohli vystoupit z důvodu bubeníkovy nehody. Toto vypadnutí možná částečně poznamenalo návštěvnost - nikoli však atmosféru večera, který se nesl v rockovém duchu.

Jako první vystoupila libštátská skupina Pitty poky, čtyřčlenná banda hrající alternativní metal. Vystoupení zahájili písní Junkee, kde se skvěle doplňovali charismatická zpěvačka Bára Nečásková se zpívajícím basákem Vráťou Janatou. Celé kapele to ladilo, kytaristova sóla potěšila a ani bubeník se rozhodně nenechal zahanbit. Kapela si zkrátka přišla naplno užít tento (dle jejich slov) „večírek kapel malého jména, ale velkých radostí“. Jitka Fialková na jejich hře vyzdvihla její intenzitu a náboj a pochválila zejména výkon zpěvačky. (Její report si přečtěte ZDE.)

Číslo dvě měli pro tento večer liberečtí JinxX. I tato pětičlenná pop-rocková skupina vsadila na ženský prvek ve svém středu – zpěvačka Petra Štěpánková s výrazným sametovým hlasem předvedla vynikající výkon, stejně jako zbytek kapely, který skvěle komunikoval nejen mezi sebou, ale i s diváky. I když s sebou skupina neměla svůj fanklub, většina diváků si do rytmu podupávala nohou. Muzika JinxX je melodická, dynamická, a dá se říci multižánrová, protože každý z členů je ovlivněn jinou muzikou – a dohromady to funguje výborně. Jejich hudbě dodává poslední dobou ještě větší šmrnc nový člen s novým nástrojem – klávesami. Petr Jakimiv vyjádřil názor, že kapela je postavená zejména na zpěvu, ale že nehráli vůbec špatně.

Mezitím, co JinxX balili a připravovala se další kapela, se Martin Kadlec ptal diváků, jestli vědí, kdo vyhrál předchozí ročníky Stápleje: diváci postupně dali do kupy Satanovy Mimikry, Makovici, Postpubescentos, loňské vítěze The Scoffers. Má odpověď na otázku, zda znám nějakého z vítězů, byla jednoznačná, ačkoli vážně nejsem z Jablonce – jmenovala jsem Orfeus Beat, díky kterým jsem na Stárpleje (a na Rampu vůbec) začala chodit.

Druhou půlku večera zahájili Snap call, turnovské trio mladých rockerů, sladěných do černých trik zkombinovaných s jeansy. Mladíci měli nejhlučnější fanklub, který je – oděný do triček kapely s nápisem Snap Call kick your ass – přišel podpořit přímo pod stage. Jejich největší fanynka byla zároveň tou nejmenší – malá sestřička bubeníka Vítka Jíry. Kapele to šlapalo, kdyby na sebe sami nepráskli, že hrají úplně poprvé před lidmi, nepoznala bych to. Kluci se nechali inspirovat starými mistry muzikanty a předvedli dobrý výkon. Na závěr zahráli cover známé písně Come together od Beatles, který mile překvapil i Hanku Langrovou, která během svého zhodnocení kapely podotkla, že se jí píseň líbila, ačkoli ke coverům starých rock´n´rollových či hard-rockových písní bývá obvykle skeptická.

Čtvrtý stárplejový večer zakončila hard-rocková skupina EKG, která dle svých slov „preferuje tvrdší melodickou hudbu s moderním soundem“. Jako vůbec první skupina v této „soutěžní sezóně“ zahájila své vystoupení intrem v podání kytaristy a klávesáka, k nimž se po chvíli přidal i zbytek skupiny. Hudební projev byl výborný, obzvláště kytarista zaujal zajímavými riffy. Je to jak pohlazení, když posloucháte skupinu složenou z výborných muzikantů, kteří jsou skvěle sehraní. Přiznám se, že k tomuto typu hudby by mi spíše sedly anglické texty, nicméně zpěvák zůstal převážně u češtiny a tím dodal skupině osobitý ráz.

Resumé

Všechny kapely odehrály a tak nastal čas zjistit, kdo se stane dalším finalistou. Slova se ujal Martin Bauer st., který stručně zhodnotil výkony všech kapel – u Pitty Poky a JinxX vyzdvihnul výkony obou zpěvaček, Snap call celkově pochválil s ohledem na poměrně krátkou existenci skupiny a ani EKG neměl co vytknout.

Vyhlášení

  • Nejlepším kytaristou večera se stal Vašek Kropáček (EKG).
  • V kategorii „nejlepší zpěvák večera“ nebylo vítěze, neboť byly dvě vítězky: Bára Nečásková (Pitty Poky) i Petra Štěpánková (JinxX) – cenu jim předal Martin Bauer st., který zkonstatoval, že obě zpěvačky byly výborné, avšak těžko porovnatelné mezi sebou.
  • Zvláštní cenu poroty předal Petr Jakimiv nejmenší/největší fanynce večera, malé Báře, která poděkovala a velmi svérázně publiku sdělila: „Doufám, že jste hlasovali pro trojku (Snap Call), ne nadarmo se říká ´do třetice všeho dobrého´.“
  • Cenu dramaturga klubu Na Rampě získala skupina JinxX.
  • Diváckým vítězem večera se stali Snap call. 

A kdo se stal předposledním finalistou – kdo si 24. června zahraje společně s CZE-HUN, Bonebroke a 9431 na finálovém večeru Stárplej 2013?

Porota rozdělila hlasy následovně: Jitka Fialková hlasovala pro Pitty Poky. Martin Bauer st. dal svou čtvrtinu hlasů JinxX a Petr Jakimiv společně s Hankou Langrovou hlasovali pro Snap Call.

Absolutním vítězem večera se stala skupina

SNAP CALL.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Foto: v průběhu týdne ;)

Článek je publikován také na ROCK.CZ a na Idnes. :)

 

 

Pařme, než začne zkouškové! aneb rektorský den v Liberci

Upraveno:

Letos rektorský den na TUL připadl na úterý 7. května. Již tradičně to byl den ve znamení sportu a hudby.

Hlavním organizátorem Rektorského dne byli tradičně studenti 2. ročníku Sportovního managementu FP TUL. Studenti si mohli zahrát beachvolejbal, tenis, softball, minigolf či golf. Otevřeno bylo i lanové centrum. (tuni.tul.cz)

Před S-clubem (všeobecně nazývaným Esko) mezi blokem C a menzou vyrostla malá stage, kde byl připraven odpoledně-večerní program. Představily se celkem čtyři kapely:

WALKING TRIO, FIVE SINS, CAPTURE OR KILL a EXIL 51.

 

První zahrála skupina Walking trio, která to pořádně rozjela. Začátek koncertu mi utekl, co se vizuální stránky týče, ale stačilo mi – stejně jako prakticky komukoli z Harcova – prostě jen otevřít okno a muziku jsem slyšela se vší parádou. Trojice libereckých muzikantů hrála instrumentální skladby a ke konci svého vystoupení předala hrstce postávajících diváků jeden vzkaz – rádi by ono zmíněné trio doplnili o zpěv. Takže pokud má někdo rád big‑beat‑funkovou muziku a má zájem zazpívat si, nechť je kontaktuje. Myslím, že dobrý zpěv krásně dokreslí náboj, který tahle banda vytváří.

 Jako druzí vystoupili po cca půlhodinové pauze Five Sins, obvykle pětičlenná hard-rocková skupina z Rakovníka. Ač dorazili jen čtyři její členové, muzika byla fajnová. Zpěvák zaujal pohybovými kreacemi, svým zpěvem i zjevem – nejen jeho džínová bunda táhla myšlenky po časové ose o pár desítek let zpátky, do krásných let sedmdesátých či osmdesátých. Výrazné kytarové riffy, pořádný bubenický bordel, prostě pánové s pořádným „rock´n´roll heart“. Zazněla mimochodem skladba právě s tímto názvem. Obecenstva bylo sice stále pomálu, nicméně to bylo zdvořilé publikum a potlesk tedy nechyběl.

 Capture or kill pořádně přitvrdili, kytarista, basák ani bubeník své nástroje rozhodně nešetřili. Zpěvákovi bylo pódium malé. Pokud byste se o kapele chtěli dozvědět více, musíte na ně narazit osobně, protože na internetu o nich nic nenajdete. Nicméně pro fanoušky tvrdé hudby je tahle kapela opravdu požitek, v hudbě se mísily různé žánry typu hardcore, metalcore, místy až trash… A nutno dodat, že skupina byla opravdu sehraná. Možná i díky tomu se obecenstvo rozrostlo a ze všech stran šuměly kladné komentáře a bylo vidět uznalé pohledy.

 Jako poslední vystoupili liberečtí pop-rockoví Exil 51. Skupina působí na liberecké scéně již delší dobu, letos v zimě udělali radost jistě nejen milovníkům zimních sportů písní Běžkařská, k níž natočili i klip. Píseň zazněla živě a pohladila na duši. Skupina chytla dobrý čas, setmělo se a studenti se přesunuli od grilů před stage, kde vytvořili již poměrně slušný kotel. K vystoupení nemám co dodat – byla to výborná show, která bavila jak muzikanty, tak publikum. Prostě pohodová muzika na závěr krásného, pohodového, i když poněkud chladnějšího dne.

 Abych se se závěrem večera neunáhlila, venkovní program skončil, nicméně studentstvo pokračovalo buď na afterparty v „Esku“ nebo se rozprchlo do ostatních harcovských klubů.