HARDBOX
Upraveno: Vše o této značce a lidech, kteří na to hrají najdete na našich profilech:
http://www.hardbox.cz/
V minulosti jsme podpořili:
Pro přehrávání skladeb je třeba zapnutý javascript, flash plugin verze 9 nebo HTML5 kompatibilní browser.
Vše o této značce a lidech, kteří na to hrají najdete na našich profilech:
http://www.hardbox.cz/
V minulosti jsme podpořili:
Policisté objasnili případ, kdy čtyři mladíci propagovali na facebooku fašistická hesla a uveřejňovali videoklipy s touto tématikou. Vaše hudba je podle mě opakem.Co tedy Vaše hudba vyjadřuje v souvislosti s antifašismem? Jaké jsou Vaše názory?
Ano, máte pravdu.Hudba Barricade je nejenom opakem ,ale snažíme se s její pomocí bojovat proti fašismu, nacionalismu ale i jiným nešvarům naší konzumní společnosti, jako je drancování přírody, týrání zvířat, či nesmyslné plýtvání surovinami. Ve svých
textech kritizujeme také mezilidské vztahy, politické záležitosti, hrozbu konzumního způsobu života.
Hrajeme HARDCORE, což je už tak aspoň v naší krajině "profláklé" označení stylu muziky, ale jenom o té hudbě to není.
Spousta kapel i v našem okolí to bere jako označení huddby, a chybí tam ta angažovanost a hlavně to srdíčko.
My za dvacet let existence jsme uspořádali nebo se zúčastnili nepřeberného množství benefitů jejichž výtěžek putoval jakboj proti fašismu, tak na pomoc dětským domovům, lidem postiženým povodněmi apod. Je to především životní filosofie.
Co se týče Vámi zmiňované kauzy, tak už samo o sobě propagování fašismu mi příjde jako duševní choroba, která by se měla léčit všemi možnýmy prostředky, protože je to choroba nebezpečná jako každá jiná demagogie a je třeba ji zlikvidovat hned v
počátku.
Je vidět, že lidé jsou nepoučitelní, zvláště, když ještě mezi náma žije generace, která na vlastní kůži zažila hrůzy holocaustu. Chybí i osvěta, ať už v televizi, nebo i ve školách. Jeden pořad na ČT2 týdně "Hitlerovy muži" apod. mi příjde fakt málo. A to
že můj syn se mě v 6 té třídě zeptá,co to byly "koncentráky", tak to už mě příjde donebevolající.
Je podle Vás facebook rizikem pro mladé lidi?
Facebook, jako celý internet je velkým zdrojem informací, což má své plus i mínus. Kladem je okamžitá dostupnost těchto informací a záporem je práve možnost jeho zneužití k šíření takových odporných věcí jako je fašismus. To, že jakékoliv zabezpečení co se týče věku uživatelů je nereálné, je ta nejhorší věc celého internetu. Dneska není problém setkat se u 12ti letého dítěte se solidní závislostí na facebooku, o snadném přístupu k pornografii ani nemluvě. Sám mám syna tohoto věku a vím, co je to za trauma, když mu zakážu počítač. A to si myslím, že ho co se těchle věcí týče, držíme zkrátka a snažíme se ukazovat ty opravdový hodnoty v reálném životě.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kroměříž /AKTUALIZOVÁNO/ – Pochybnou odvahu propagovat na internetové sociální síti Facebook myšlenky fašismu našli během minulého roku čtyři mladíci z Kroměřížska. Případ policisté rozplétali téměř tři čtvrtě roku, nyní hlavním aktérům sdělili obvinění.
Diskutovat (2) 11.1.2011 12:03 aktualizováno 11.1.2011 17:13
„Mladíci z Kroměříže ve věku osmnáct, devatenáct a pětadvacet let, a spolu s nimi sedmadvacetiletý muž z Holešova od února do listopadu loňského roku zveřejňovali hudební videoklipy s neonacistickou tématikou,“ vysvětlila kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová.
Hudba prý měla rasistický podtext a nabádala k nenávisti proti neárijským rasám. Ve zveřejněných klipech nechyběly ani nacistické pozdravy nebo symboly Hitlerovy třetí říše. „V listopadu u mužů policisté provedli domovní prohlídky a zajistili počítače, z nichž videa zveřejňovali,“ dodala Kyšnerová. Třem z mladíků nyní hrozí až deset let vězení, nejmladší z nich by mohl za projev sympatií k fašistickému hnutí strávit tři roky za mřížemi.
Podle odborníků mají mladí lidé potřebu přidávat se k podobným skupinám obyvkle tehdy, řadí li se do skupiny takzvaných deprivantů. „To jsou jedinci, kterým se dlouhodobě nedaří uspokojit hodnoty, jako je sebeúcta, nebo se jim nedostává pozitivního hodnocení od okolí,“ poznamenal třeba kroměřížský psycholog Pavel Motyčka.
Internet podle něj nabízí anonymitu. „Mnozí lidé si tam proto dovolí hodně věcí, za které by se běžně styděli,“ objasnil Motyčka. Jeho kolega psycholog a publicista Jiří Mrva by podobným delikventům doporučil povinný školní výlet do Osvětimi či Mauthausenu.
V souvislosti s neonacismem také psycholog zavzpomínal na známého lovce nacistů Simona Wiesenthala, který za války přežil několik koncentračních táborů. „Podle něj je velice těžké těmto lidem vysvětlit bolest matky, které vytrhli z náručí dítě a zařadili je do zástupu těch, na které čeká plynová komora,“ citoval známou osobnost Mrva.
Dodal, že je potřeba připomínat mladým hrůzy, aby neměli chuť se k tyranům hlásit. „Wiesenthal také popisoval, že v Treblince byla jáma, v níž neustále hořel oheň. Nahé oběti si musely sednout na její okraj a kat je střelil do týla. U dětí mu bylo líto nábojů, tak je házel do ohně živé. Ti humánnější dětem nejprve rozbíjeli hlavičky o zeď,“ připomněl děsivou historii fašismu psycholog.
Podobný názor má na propagaci fašismu či neonacismu také Miroslav Šilhánek, kytarista kroměřížské skupiny Barricade, která se svými texty právě i proti těmto myšlenkáým snaží bojovat.
„Lidem chybí osvěta,“ míní. Jeden pořad o fašismu týdně podle něj nestačí. „To, že se mě syn, který je v šesté třídě, zeptá, co je to holocaust, mi přijde do nebe volající,“ uzavřel kytarista kapely, která výtěžek z koncertů v mnoha případech věnovala právě na boj proti novodobým pokusům obhajovat nacistickou ideologii.