Podobné kapely
K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.
Složení kapely
Martin „Bob“ Pobežal – zpěv, kytara
Radovan „Serža“ Hošek – zpěv, baskytara
Daniel „Anglán“ Agnew – zpěv, foukací harmonika, kytara
Pavel Trlica - bicí
Matouš Groot jakožto velevážený host - sólová kytara
Historie olomoucké kapely Hladký průběh
Počátky Hladkého průběhu můžeme sledovat od přelomu osmdesátých a devadesátých let, kdy Bob s Anglánem začali tvořit vlastní skladby na akustické kytary. Jejich opakované snahy přibírat k sobě další muzikanty však nemívaly dlouhé trvání, a díky vážným rodinným problémům u Anglána se projekt Hladkého průběhu nakonec zcela zastavil.
Ideu vzniku plnohodnotné kapely úspěšně oprášili Bob se Seržou v roce 1993. Postu bubeníka se zhostil Pavel Trlica, se kterým Serža již dříve hrával. Trio od počátku spojuje nadšení pro tvorbu nových vlastních skladeb v klasické rockové sestavě, a protože skupina získává prostor ve sdílené zkušebně v Olomouci, kapela se začíná skvěle rozjíždět. První vystoupení Hladkého průběhu se uskutečnilo v olomouckém U-klubu na výročí 17. listopadu v roce 1993 v sestavě Bob (kytara, zpěv), Serža (baskytara) a Pavel (bicí).
V únoru 1994 nahrála kapela za velkého entusiasmu demo Baby, mě nechytíš! v prostorách objektu Tomáše Kalandříka v Olomouci-Hejčíně (resp. Tomáš tam měl zkušebnu a skald aparatury a tam se to díky Ivanovi Dudášovi nahrálo). Na nahrávkách se významně podílel Marek „Mařa“ Němec svou sólovou kytarou (nyní zpěvák slovutné olomoucké kapely Jump).
Zlom nastal na podzim r. 1995, kdy se Anglán vrátil na scénu, a kdy se začalo pravidelně vystupovat, např. na akcích pořádaných Víťou Musilem ze spřátelené punkové kapely Zuzanův výron v hospodě U Pelikána v Olomouci–Hejčíně, v hospodě Na Pile a posléze také v prostorách olomouckého Studentcentra na Křížkovského ulici. Díky Anglánově hře na foukací harmoniku, která často nahrazuje sólovou kytaru, získala kapela nenapodobitelný sound, který se stal jejím charakteristickým poznávacím znakem. Vrcholem tohoto období bylo úspěšné vystoupení ve zcela zaplněném olomouckém U-klubu na studentském majálesu 1996. V tomto legendárním klubu si kapela zahrála i v roce 1997.
U příležitosti desátého výročí kapely vydala kapela své původní „kazetové“ demonahrávky konečně i na CD. Slavnostní křest proběhl 4. listopadu 2002 v hospodě Na Pile a své 10. výročí kapela velkolepě oslavila v olomouckém S-klubu na podzim roku 2003. (edit po koncertě - zdařilo se to výborně!)
Pravidelnými hosty na vystoupeních se stali Milan „Šnek“ Hrabal a Tomáš „Ceďa“ Sitko, kteří svým osobitým projevem při zpěvu některých písní dokáží posluchačům rozproudit krev.
Skupina účinkuje při pravidelných jarních oslavách narozenin Anglána, Boba a Serži a při podobných neformálních příležitostech. Vzhledem k tomu, že hudební vystoupení při nedávných oslavách kulatin sklidily bouřlivé ovace, a díky přání fanoušků, se kapela rozhoupala a dne 3.6.2022 (po cca 19 letech!) vystoupí na regulerním koncertě v Olomouci na Poděbradech!
Repertoár Hladkého průběhu tvoří vlastní písně a neotřele pojaté covery s českými texty, jako Červený křeček, Bejby mě nechytíš, Mayday, Anča leží v márnici nebo Dostal to rohlíkem, jejichž texty vznikaly ještě v létech dospívání jejich autorů. Původní skladby doplňují převzaté písně Petra Kalandry, ASPM, Vladimíra Mišíka, Rolling Stones, Beatles, Neila Younga, a nově i Uriah Heep. Nyní kapela pracuje na nových bohatých aranžmá svých starých hitů a přidává nová překvapení. Hudba Hladkého průběhu se inspiruje bigbeatem počátku šedesátých let a blues. Je zpěvně melodická, ale má přitom zemitě punkový náboj a syrově neuhlazený říz.
K vypsání podobných kapel nemá kapela dost fanoušků.