Na začátku tady byla smyšlená historka s tvorbou soundtracku pro česko-polský film, který nikdy nevznikl... Pravdou je, že The Linings spletlo dohromady tak trochu šedé a pochmurné město Benešov.
Všechno začalo s Martinovou elektrickou a Tomášovou (v té době ještě Ondřejovou) basovou kytarou. Zatím co Wlado už sbíral zkušenosti a užíval si ovace publika po nejrůznějších českých klubech v různých kapelách a projektech, dva kamarádi, kteří žili objevováním zahraničních kapel, zkoušeli se svojí skromnou aparaturou vymyslet taky něco tak originálního, jako slýchali ze svých přehrávačů. Něco s čím by třeba jednou mohli vylézt na podium před kamarády a společně se bavit.
Wlado se na jednom pokerovém večeru setkává s Martinem a jelikož oba brzy vypadávají ze hry dává se s ním do řeči. Ke svému překvapení zjišťuje, že v Benešově poznává člověka, který vlastně docela sdílí jeho hudební vkus. Po několika dalších setkáních Martin říká Wladovi o snu, který společně s Ondřejem mají - a pár dní na to už si trojice dává sraz a vydává se společně do zkušebny. Martin s Ondřejem trochu nesměle předvádí Wladovi jejich zatím nejpovedenější píseň a zjišťují, že Wlado vládne na kytaru, rád moduluje zvuky pomocí kláves a nebojí se ani zazpívat. Ke všeobecnému nadšení tak nezůstane jenom u jedné zkoušky. Ondřej pomalu, ale jistě začíná slyšet na jméno Tomáš, nápadů přibývá a vznikají první písně.
Kapela si dává název The Linings (na základě ne tak úplně vtipné příhody s šatnou na koncertě kam se společně všichni tři vydali) a na podzim roku 2009 se vydává na svou cestu. Míchá zvuk kytar se syntetickými zvuky a orchestrálními vložkami. Všechno staví na takzvaném DIY (do it yourself – udělej si sám) modelu, kytarové party i elektronické podklady skládají kluci sami ve zkušebně.
Na přelomu zimy a jara roku 2010 vzniká u Wlada na chatě první EP “This Computer Is Too Slow To Play This Song“ a The Linings začínají pilně koncertovat. Po prvním přísně utajovaném koncertu si hned na svůj první oficiální koncert na domácí benešovské půdě přivaží v dubnu 2010 velkého hosta, pražskou šílenou dvojici Bounce! Bounce! DJský projekt Kaye a Tvzexe z kapely Sunshine. Hned tak dostávají svému přání trochu oživit benešovskou hudební scénu.
Do konce roku 2010 potom The Linings stihnou odehrát přes deset koncertů po různých koutech republiky a to mimo jiné i za doprovodu kapel a hudebních projektů jako třeba Sunshine, 100°C nebo Bounce!Bounce!. Nejčastěji ale koncertují v Praze. Tam si také připisují dva z dosavadních největších úspěchů, Při tom prvním za sebou v talentové soutěži kapel Startér Live! nechávají více než stovku kapel a ve finále získávají druhé místo přičemž nejvyšší příčka jim uniká jen o vlásek. To už se však v druhém případě nestane a The Linings mohou pochlubit vítězstvím v Popocafépetl Band Battle.
Závěr roku 2010 se nese také v duchu prvního velkého nahrávání. The Linings se dají do spolupráce s producentem Martinem Destroyerem z pražské kapely The Prostitutes a v jeho studiu vzniká EP s názvem "Will You Dance With Me". To se do sluchátek a reproduktorů fanoušků dostává na začátku února 2011.
Rok 2011 znamená pro kapelu další koncertování po celé republice – ať už sólové koncerty a nebo jako předskokané známějším kapelám. Jako své předskokany si je vybírají na comebackové tour TOYEN – první česká skupina která prorazila na MTV a prosadila se více v zahraničí.
The Linings se také podívají na letní festivaly, včetně jednoho z největších - na Sázavafest, jehož se ten rok zúčastnili Hurts, The Subways nebo Alphaville.
Následuje koncertní podzim a získávání na popularitě – o The Linings se zmiňuje hned několik hudebních serverů avšak pro kapelu se stává přelomový rok 2012 – stále jezdí spousty koncertů a některé podporují vlastními DJsety jako afterparties – dále se objevují jako hosté na party DJe Hifiho a MC Jacoba ze Skyline a připravují se na nahrávání dalšího EP.
Jejich píseň Will You Dance With Me navíc několikrát vyhraje hitparádu Českého Rozhlasu 3 Vltava a Rádia Wave a dostává se do éteru k dalším posluchačům.
Aby toho nebylo málo, The Linings expandují za hranice České Republiky a začínají koncertovat i za hranicemi České Republiky a to konkrétně na několika festivalech v Německu včetně kultovního kulturního Fete De
La Musique music festival.